Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.co
123rf.co
25 listopada 2015 in Zdrowie by redakcja

Dlaczego orzechy włoskie są dobre dla zdrowia?

Dietetycy i Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA), zalecają orzechy włoskie.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Liczne badania naukowe wykazały korzyści zdrowotne płynące ze spożywania orzechów. Na ich podstawie, Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) w maju 2012 ogłosił 222 stwierdzenia na temat zdrowia, a wśród nich następujące, stwierdzenie dotyczące orzechów włoskich: „Orzechy włoskie przyczyniają się do poprawy elastyczności naczyń krwionośnych”. Elastyczność naczyń krwionośnych jest ważna dla przepływu krwi i funkcjonowania naczyń krwionośnych, które z kolei mają znaczenie dla zdrowia układu krążenia. Spożywanie zaledwie 30 g orzechów włoskich dziennie (garści), może okazać się korzystne dla zdrowia.

Kalifornijskie Orzechy Włoskie mają dobry profil kwasów tłuszczowych. Orzechy włoskie mają również szczególnie wysoką zawartość kwasu alfa-linolenowego – 2,7 g na 30 g. To jedyne orzechy ze znaczną ilością kwasu alfa-linolenowego. Jest to niezbędny kwas tłuszczowy omega-3, którego organizm ludzki nie produkuje, a który musi pozyskać z pożywienia. EFSA potwierdził również, że kwas alfa-linolenowy przyczynia się do utrzymania odpowiedniego poziomu cholesterolu we krwi. Cholesterol może wpływać na układ sercowo-naczyniowy. Orzechy włoskie nie mają cholesterolu, zawierają głównie nienasycone kwasy tłuszczowe. Dlatego są idealnym składnikiem zróżnicowanej diety.

Jest  więcej powodów, aby każdego dnia jeść orzechy! Są jednym z najbardziej bogatych pokarmów w składniki odżywcze, których ludzki organizm potrzebuje, ale sam nie wytwarza. Dostarczają organizmowi białko, witaminy, minerały i przeciwutleniacze. Orzechy są też dobrym źródłem białka: 100 g orzechów włoskich zawiera 15 g białka. Są pełne witamin i minerałów oraz przeciwutleniaczy. Ponadto orzechy włoskie zawierają podstawowe kwasy tłuszczowe w idealnych proporcjach, również kwas alfa-linolenowy (ALA) czy niezbędny kwas tłuszczowy omega 3 (9 g na 100 g orzechów włoskich).

Co istotne, mimo wysokiej zawartości tłuszczu, spożywanie orzechów włoskich w ramach zdrowej diety, jako zamiennika dla innych pokarmów, nie prowadzi do zwiększenia masy ciała.1 Zostało to udowodnione w badaniach. Orzechy włoskie są smaczne, dostarczają witaminy i minerały oraz łatwo je włączyć do codziennej diety.

1 W ramach zrównoważonej diety i zdrowego trybu życia

Teskt w całości na: www.californiawalnuts.pl

 


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI