Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

6 marca 2015 in Kultura by redakcja

„Królowe życia i król” nowe wydanie bestellerowej książki Katarzyny Miller

Królowa, król życia? Któż z nas nie chciałby nią lub nim być? Może jeszcze tego nie wiesz, ale możesz nim zostać. W każdej chwili swojego życia. Znajdując siłę w sobie samym. W tej książce znajdziesz opowieści o tych, którzy to zrozumieli. Wygrali - zostali królowymi i królem życia.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

„Królowe życia i król” to 23 różne historie. Tytuły opowieści stworzono adekwatnie do „głównego problemu” danej osoby: czytelnicy spotkają między innymi „Grzeczną dziewczynkę”, „Wojowniczkę”, „Artystkę”, „Twardzielkę”, „Dziewicę”, „Lolitkę” i „Kochankę” i pierwszego w tym zestawieniu mężczyznę – „Spragnionego”.

Książkę warto przeczytać. Nie należy jednak szukać w tych historiach samej/-ego siebie. Przecież każdy z nas ma swoją własną historię. Jak zapanować nad własnym życiem? Jak znaleźć w sobie siłę i wolę działania? Na te i inne pytania próbuje odpowiedzieć autorka.

„Weź ode mnie pozwolenie na wypoczynek, na zajmowanie się sobą, kiedy tego potrzebujesz, na zabawę, na branie pomocy od innych (Lena aż wzdycha), na swoją ważność dla siebie samej, na wewnętrzny spokój i zadowolenie z tego, co robisz i jak pracujesz. Masz to szczęście, że wykonujesz zawód, który kochasz, ale nie musisz się tak strasznie spinać. Wiesz, dlaczego cię ta praca tak zjadała? – Lena patrzy wyczekująco. – Bo robiłaś dla tych dzieci to, czego nie mogłaś dla siebie samej, je ratowałaś, a sama ginęłaś przytłoczona ciężarami, które narzuciły ci twoje przodkinie. Okazałaś się niebywale dzielna i odpowiedzialna. Nie rozpiłaś się. Możesz być z siebie dumna. Ale już wystarczy tej rabunkowej gospodarki. Któraś z kobiet twego rodu musi przerwać tę epidemię i cudownie, że jesteś to właśnie ty”. „Tak, tak, bardzo chcę!”. „Wzięłaś pozwolenie?”. „Tak. I jestem szczęśliwa”.

Fragment rozdziału „Twardzielka”

Katarzyna Miller – psycholożka, psychoterapeutka, filozofka i poetka z ponad trzydziestoletnią praktyką terapeutyczną w zakresie terapii indywidualnej, małżeńskiej i grupowej. Wykładowczyni na podyplomowych Gender Studies na Uniwersytecie Warszawskim oraz na licznych warsztatach rozwojowych dla kobiet. Autorka książek – m.in.: „Nie bój się życia”, „Kup kochance męża kwiaty”, „Blaski życia” oraz trzech tomików wierszy. Na stałe związana ze miesięcznikiem „Zwierciadło”.

Fragmenty książki można pobrać bezpłatnie na przeczytam.pl


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI