Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

19 stycznia 2016 in Kultura by redakcja

Który reżyser dostanie Oscara?

Zdobywców Oscarów 2016 poznamy nocą z 28 na 29 lutego. Którzy reżyserzy mają szansę na statuetkę?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Adam McKay za film „Big Short“ 

To pierwsza, ale podwójna (obok wspólnej z Charlesem Randolphem w kategorii: najlepszy scenariusz adaptowany) nominacja do Oscara dla amerykańskiego reżysera. Wcześniej był już nominowany do Złotych Globów i Bafty oraz… do Złotej Maliny, czyli antynagrody dla najgorszych filmów.  Łącznie„Big Short“ otrzymał aż pięć nominacji: poza dwiema dla Adama McKaya,  jeszcze w kategoriach: najlepszy film, najlepszy aktor drugoplanowy i najlepszy montaż.

Lenny Abrahamson za film „Pokój”

Kolejny debiutant wśród Oscarowych nominowanych, ale film „Pokój” znalazł się jeszcze w trzech kategoriach: dla najlepszego filmu, najlepszego scenariusza adaptowanego i dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej. Jest nią Brie Larson, która za swą kreację otrzymała już Złoty Glob.

Alejandro González Iñárritu za film „Zjawa”

Meksykański reżyser triumfował już w ubiegłym roku, otrzymał Oscara za reżyserię „Birdmana”. Również ten rok się dla niego dobrze rozpoczął: zwyciężył w kategorii reżyserskiej Złotych Globów. „Zjawa” dostała poza tym nagrodę dla najlepszego dramatu, a statuetka dla najlepszego aktora w dramacie trafiła do rąk odtwórcy głównej roli, Leonarda DiCaprio. Film jest rekordzistą tegorocznych nominacji: tytuł pojawia się aż w dwunastu kategoriach.

George Miller za film „Mad Max: Na drodze gniewu”

Nominacja dla najlepszego reżysera to jedna z dziesięciu nominacji do Oscara, które film otrzymał. Poza tą kategorią znalazł się m.in. wśród najlepszych filmów, najlepszych montaży, najlepszych zdjęć. Doceniono także kostiumy „weterana” oscarowej gali, Jenny Beavan  – jest nominowany już po raz dziesiąty! Statuetkę odebrał raz, w 1987 za genialny „Pokój z widokiem”. Z kolei George Miller dostał już Oscara za  reżyserie hitowej animacji dla dzieci „Happy Feet: Tupot małych stóp”. „Mad Max: Na drodze gniewu” jest wielkim zwycięzcą tegorocznej edycji Nagrody Dziennikarzy Amerykańskich, Critics Choice.

Tom McCarthy za film „Spotlight”


Także i ten reżyser znalazł się w towarzystwie kolegów z planu. „Spotlight” walczy o nagrodę w sześciu kategoriach: najlepszy film i najlepszy reżyser, obie kategorie aktorskie dla ról drugoplanowych, najlepszy montaż i najlepszy scenariusz oryginalny. McCarthy po raz drugi doszedł do ostatniego etapu rywalizacji o Oscara, ale w 2010 trafił do tego grona za najlepszy scenariusz oryginalny. On także wyreżyserował pilotażowy odcinek „Gry o tron”, który nigdy nie trafił do emisji.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI