Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

2 lutego 2015 in Kultura by Magda Mołek

Maria Seweryn – wywiad

Podjęłam decyzję, że moje życie to te teatry. To mnie kręci! Maria Seweryn w rozmowie z Magdą Mołek zdradza, jak pogodzić rolę matki, aktorki, menadżera. A miłość? Musiałby spotkać odważnego mężczyznę…

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Pierwszy raz zobaczyłam ją na żywo wiele lat temu w… markecie budowlanym. Z jej sklepowego wózka, wyładowanego po brzegi, wystawały kubły z farbą, wiertarki, pędzle, kafle i Bóg wie, co jeszcze. Była bez makijażu, skromnie ubrana i wyraźnie zmęczona. Zastanawiałam się wtedy, po co takiej gwieździe tyle tego? Nie może komuś zlecić zakupów? Dlaczego tak się męczy sama? Ale ona przecież budowała teatr! Najpierw Polonię, potem Och-Teatr. Jan Englert, kiedy zobaczył ją w szkole teatralnej, miał powiedzieć, że Maria jest śmieszną mieszanką Andrzeja Seweryna i Krystyny Jandy.

Ja uważam, że ona jest raczej świetną mieszanką! I bez wątpienia wybuchową, bo ostatnie dwa lata to prawdziwa eksplozja jej możliwości.

Magda Mołek prowadzi program „W roli głównej” w TVN Style i współprowadzi „Dzień Dobry TVN”

Zmieniłaś się. Wydajesz mi się dojrzalsza, spokojniejsza, bardziej refleksyjna.

No, nareszcie! Rychło w czas (śmiech). Ja już chyba jestem w wieku, w którym raczej powinnam być po przemianie. Trochę szkoda, że nie stało się to wcześniej. Osadziłam się w sobie, upewniłam, nauczyłam się mówić „nie”, przestałam przejmować się błahymi rzeczami, bo odróżniam ważne sprawy od bzdur i przede wszystkim nie zajmuję się tym, co ludzie pomyślą. Jeśli czegoś nie chcę, to tego nie robię, jeśli uważam, że coś jest bez sensu, to w to nie wchodzę. Jeżeli ktoś ma mnie nie lubić, to trudno, niech mnie nie lubi. Szkoda mi po prostu czasu, nie chcę go marnować.

Znajdujesz w tym nowym życiu czas tylko dla siebie?

To trudne. Przecież podjęłam decyzję, że moje życie to dwa teatry. I jest mi z tym dobrze, jestem spokojna. Mam poczucie sensu. Wiesz, czasami mogłabym posiedzieć w domu, ale z ogromną przyjemnością przychodzę nawet w niedzielę tutaj, do Ochu, na przykład na śniadanie. To są moje miejsca na Ziemi.

Jak żyłaś do tej zmiany?

Nazwałam to życiem odruchowym. I była to kwestia mojego temperamentu, chaosu wewnętrznego, z którym miałam zawsze najwięcej problemów, a który objawiał się najczęściej setką myśli naraz. Znasz to powiedzenie, że nie ma pustych przelotów? Że jak idziesz z punktu A do punktu B, to weź coś ze sobą, bo przecież możesz przy okazji zanieść to do punktu C? I ja tak robiłam, wszystko po to, żeby nie tracić czasu. Ale to był jedynie ciąg zdarzeń, zupełnie bez refleksji. W końcu to się na wszystko nałożyło: na moje życie, na reakcje, na relacje z ludźmi. Zabawne jest to, że zmiana zaczęła się od jedzenia. Po latach nagle zrozumiałam, że muszę jeść, żeby żyć, żeby w ogóle funkcjonować. Wcześniej jadałam kompletnie bezmyślnie. Jeśli czułam głód, chwytałam cokolwiek, i już. I mój organizm w końcu się zbuntował.

Trafiłaś do szpitala?

Tak. Mam problem zdrowotny, który spowodował, że muszę się zastanawiać, co kupuję i co jem. Brak higieny życiowej, ta moja odruchowość, nerwy, brak jedzenia, myślenia o sobie i dbania o siebie – wykończyły mnie. Ale mój organizm jest mądrzejszy ode mnie i to on dał mi sygnał. Taka refleksja, dotycząca na początku jedzenia: „chwileczkę, zatrzymaj się, pomyśl, może wycofasz się z czegoś albo wybierzesz coś innego”, przeniosła się na inne sprawy.

Jesteś dyrektorką teatru i jesteś mamą. Za co czujesz większą odpowiedzialność – za teatr czy za swoje dwie córki?

To jest chyba podobna odpowiedzialność. Chciałabym, żeby ludzie pracujący u mnie byli szczęśliwi, żeby mieli poczucie, że się rozwijają, że zarabiają pieniądze. Mają jak wszyscy kredyty, rodziny, dzieci się rodzą, jest ich już w fundacji sporo. I czuję odpowiedzialność za to, żeby ich wszystkich nie zawieść. A to przecież zależy od naszych wyborów artystycznych, od tego, co się dzieje tu w teatrze i co będzie dalej. A moje córki? Ta sama odpowiedzialność, bo też chciałabym, żeby były szczęśliwe, żeby się spełniały i żeby nie miały problemów finansowych. Bo nieprawdą jest, że pieniądze szczęścia nie dają!

Strony: 1 2 3 4


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI