Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

12 stycznia 2015 in Kultura by redakcja

„Spotkania z Grotowskim” we Wrocławiu

Instytut Grotowskiego rozpoczyna cykl spotkań poświęconych interpretacji tekstów tego reformatora teatru. Zainauguruje go wieczór z Ludwikiem Flaszenem, który odbędzie się w środę 14 stycznia 2015, w 16. rocznicę śmierci Grotowskiego.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Ludwik Flaszen, fot.Karol Jarek, mat.pras. Instytutu Grotowskiego

Ludwik Flaszen był uczestnikiem i świadkiem wielkiej epoki teatru. Współzakładał Teatr Laboratorium Jerzego Grotowskiego i współanimował go przez cały okres istnienia (1959–1984). Po rozwiązaniu teatru zamieszkał w Paryżu.

Artysta przeczyta i zinterpretuje tekst „Grotowski powtórzony. Słowa, słowa, słowa”. Tekst ukazał się po raz pierwszy w 1986 roku w tomie „Maski” pod redakcją Marii Janion i Stanisława Rośka, w serii „Transgresje”, a w w Roku Grotowskiego 2009 wydawnictwo słowo/ obraz terytoria wydało jego przedruk. Jest to zapis spotkania Grotowskiego z seminarzystami Marii Janion z 20 marca 1981 roku. Zapis wyjątkowy, bo sporządzony z pamięci przez trzy osoby.

Podczas spotkania będzie można zastanowić się, jak brzmi dyskurs Grotowskiego, dziś „powtórzony”. Czy jest zrozumiały – i jak? – dla tych, którzy nigdy nie zetknęli się osobiście z praktyką mistrza z Opola, Wrocławia i Pontedery?

Wiosną odbędą się kolejne odsłony cyklu – instytut zaprosi wybitnych intelektualistów, osób spoza teatru, np. polityków, socjologów, teologów, którzy podejmą dialog lub spór z tekstami Jerzego Grotowskiego.

Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, 14 stycznia 2015, godz.18, wstęp wolny


Strefa zakupów


bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
Jolanta Kosowska

Wywiad z Jolantą Kosowską – autorką „W labiryncie obłędu” i „Niepamięci”

Jest lekarzem trzech specjalności i pisarką na co dzień mieszkającą w Dreźnie. Dotychczas opublikowała kilka powieści obyczajowych z medycyną w tle, a jej twórczość zyskuje ...
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI