Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

www.facebook.com/USL.film/
www.facebook.com/USL.film/
21 lutego 2016 in Kultura by redakcja

Srebrny Niedźwiedź dla Tomasza Wasilewskiego

Zakończył się 66. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Berlinale. Srebrnego Niedźwiedzia za scenariusz do filmu „Zjednoczone Stany Miłości" otrzymał Tomasz Wasilewski.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Polski-szwedzki film według scenariusza i w reżyserii Tomasza Wasilewskiego opowiada historie czterech kobiet, Agaty, Renaty, Marzeny i Izy, które znalazły się na życiowym zakręcie. Każda z nich jest o krok od zmiany w życiu. Główne bohaterki zagrały: Magdalena Cielecka, Julia Kijowska, Dorota Kolak, Marta Nieradkiewicz. Partnerują im Andrzej Chyra, Łukasz Simlat, Tomasz Tyndyk. Projekcja „Zjednoczonych Stanów Miłości” została bardzo dobrze przyjęta przez widownię i dystrybutorów (kupiono je do dziesięciu krajów). Srebrny Niedźwiedź dowodzi, że podobnie pozytywną opinię miało jury po przewodnictwem Meryl Streep.

Nagroda główna festiwalu, Złoty Niedźwiedź dla najlepszego filmu pełnometrażowego trafił do rąk Gianfranca Rosiego za dokument „Fuocoammare” poświęcony  uchodźcom afrykańskim, którzy co roku w liczbie ponad 100 tysięcy docierają do brzegów małej włoskiej wyspy Lampedusa. Obraz otrzymał także nagrodę jury ekumenicznego, nagrodę Amnesty International oraz nagrodę czytelników „Berliner Morgenpost”.

Grand Prix Jury, Srebrny Niedźwiedź, powędrował do rąk Danisa Tanovića  za „Śmierć w Sarajewie”. Zbudowany wokół zamachu na arcyksięcia Ferdynanda w 1914 i obchodów stulecia wydarzenia film opowiada o wciąż buzującym w Bośni „kotle” etniczno-społecznym. „Śmierć w Sarajewie” zyskała także uznanie krytyków filmowych, którzy przyznali jej nagrodę FIPRESCI.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI