Symboliczne „Imagine” na paryskiej ulicy

screen You Tube

Anonimowy paryżanin zagrał balladę Lennona przed salą koncertową Bataclan, gdzie w piątkową noc doszło do masowej egzekucji cywilów.

reklama

Piątkowy atak terrorystów w sali Bataclan przyniósł co najmniej 82 ofiary śmiertelne. Nazajutrz w pobliżu rozległy się dźwięki jednego z najsłynniejszych utworów wszech czasów, ballady „Imagine” Johna Lennona z 1971. Mężczyzna grał w tłumie przechodniów i dziennikarzy na przywiezionym specjalnie pianinie. Nagrania z tego mikrokoncertu trafiły na portale społecznościowe i wywołały lawinę pozytywnych komentarzy: „wielki szacunek dla młodego człowieka, który niedawno zagrał na pianinie Imagine w pobliżu Bataclan”, „płaczę, jakiś chłopak przywiózł pianino przed Bataclan i gra Imagine”.

Według danych prokuratury atak na Bataclan rozpoczął się 13 listopada ok. 21.40. W sali trwał koncert grupy rockowej Eagles of Death Metal z Kalifornii i było 1500 widzów. Zamachowcy podjechali czarnym polo, wbiegli do sali z odkrytymi twarzami i strzelali do tłumu z karabinów maszynowych. Wkrótce po północy specjalne jednostki policji rozpoczęły akcję odbijania zakładników, która trwała niecałą godzinę. Czterej zamachowcy zginęli, trzech z nich detonowało pasy z ładunkami wybuchowymi.

źródło: le Figaro.fr, l’Express