Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

15 listopada 2015 in Kultura by redakcja

Symboliczne „Imagine” na paryskiej ulicy

Anonimowy paryżanin zagrał balladę Lennona przed salą koncertową Bataclan, gdzie w piątkową noc doszło do masowej egzekucji cywilów.

Piątkowy atak terrorystów w sali Bataclan przyniósł co najmniej 82 ofiary śmiertelne. Nazajutrz w pobliżu rozległy się dźwięki jednego z najsłynniejszych utworów wszech czasów, ballady „Imagine” Johna Lennona z 1971.  Mężczyzna grał w tłumie przechodniów i dziennikarzy na przywiezionym specjalnie pianinie. Nagrania z tego mikrokoncertu trafiły na portale społecznościowe i wywołały lawinę pozytywnych komentarzy: „wielki szacunek dla młodego człowieka, który niedawno zagrał na pianinie Imagine w pobliżu Bataclan”, „płaczę, jakiś chłopak przywiózł pianino przed Bataclan i gra Imagine”.

Według danych prokuratury atak na Bataclan rozpoczął się 13 listopada ok. 21.40. W sali trwał koncert grupy rockowej Eagles of Death Metal z Kalifornii i było 1500 widzów. Zamachowcy podjechali czarnym polo, wbiegli do sali z odkrytymi twarzami i strzelali do tłumu z karabinów maszynowych. Wkrótce po północy specjalne jednostki policji rozpoczęły akcję odbijania zakładników, która trwała niecałą godzinę. Czterej zamachowcy zginęli, trzech z nich detonowało pasy z ładunkami wybuchowymi.

źródło: le Figaro.fr, l’Express


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI