Trzy sztuki w Antarktyce – jedyny takie wydarzenie!

Bezprecedensowe przedsięwzięcie w polskiej kulturze, sztuce i świecie mediów! „Trzy sztuki w Antarktyce” to pierwszy w historii rejs jachtem żaglowym do Antarktyki z udziałem polskich artystów, przedstawicieli trzech sztuk: Olafa Lubaszenki (film), Adama Nowaka (muzyka) i Bartosza Stróżyńskiego (fotografia).
„W lutym 2017 r. zespół, w skład którego wchodzą przedstawiciele trzech dziedzin polskiej sztuki i kultury (filmu, muzyki i fotografii), popłynie jachtem żaglowym do Antarktyki – miejsca, które za kilka lat może stać się centrum wydarzeń o znaczeniu globalnym, a jego kondycja ma istotne znaczenie dla przyszłości całego świata. Uczestnicy rejsu,inspirowani podróżą, dziką naturą i ekstremalnymi warunkami panującymi na krańcach świata, zmierzą się z wyjątkowymi wyzwaniami artystycznymi w obszarach filmu, muzyki i fotografii. Nadzwyczajne efekty tego zdarzenia będzie można usłyszeć na antenieTrójki podczas pierwszej w dziejach polskiej radiofonii transmisji na żywo z Antarktyki” – wyjaśnia Bartosz Stróżyński, pomysłodawca i szef wyprawy.
Plakat Promocyjny_Trzy_Sztuki_w_Antarktyce_HD

reklama

To właśnie w jej trakcie zrealizowany zostanie – transmitowany przez Trójkę – pierwszy w historii koncert polskiego artysty w Antarktyce. W trakcie występu Adam Nowak wykona premierowo utwór napisany podczas wyprawy, natomiast Olaf Lubaszenko wyreżyseruje i film prezentujący zmagania polskich artystów z dziką i nieprzewidywalną Antarktyki. Z kolei Bartosz Stróżyński podejmie się wykonania cyklu fotografii w technice kolodionowej.

Więcej o wydarzeniu www.3sztuki.pl