Utwór tygodnia Młodej Polskiej Filharmonii:,,Ognisty Ptak” Stravińskiego

arch.pryw

W naszym cyklu „utwór tygodnia” polecany przez stypendystów MPF, Wiktoria Nizio wybrała balet ,,Ognisty Ptak” Stravińskiego . Dlaczego? „Ten utwór należy do moich ulubionych dzieł muzyki klasycznej. Przez 45 minut napięcie stopniowa wzrasta aż do kulminacji, którą podkreśla piękny temat waltorni. Aż mam gęsią skórkę. Uwielbiam muzykę orkiestrową”.
 

reklama

Wiktoria Nizio od pięciu lat gra na altówce. Jest uczennicą Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. F.Chopina w Bytomiu w klasie prof. Tadeusza Wykurza.

Stypendystka MPF od października 2013 roku.

W tym roku bierze udział w wielu projektach, wśród nich są Hesitant Direct czy Młoda Muzyczna Akademia.

fot.arch.pryw.

Muzyczny kwestionariusz MPF

Moja przygoda z muzyką zaczęła się… zaczęła się właściwie już przed moim przyjściem na świat, ponieważ moja babcia i mój tata byli muzykami. Jako mały brząc siedziałam ze słuchawkami na uszach i pomagałam uczyć się tacie kolejnych oper, gdyż był on śpiewakiem operowym. Do dziś opery Verdiego czy Mozarta znam na pamięć :). Jednak wybrałam skrzypce jako mój instrument − chciałam iść w ślad kuzynek, które również miały talent muzyczny.

Kiedy nie gram… to słucham muzyki każdej, najróżniejszej i szaleję w pokoju, tworząc najśmieszniejsze choreografie, jakie przejdą mi przez myśl :).

Młoda Polska Filharmonia to… projekt, który pomógł mi rozwinąć się muzycznie i poznać fantastycznych ludzi. Jestem dumna, że mam okazję pracować z tak pięknie grającymi osobami i tworzyć z nimi jedną orkiestrę, ponieważ na scenie daje to niepowtarzalną energię. Poza tym w trasach MPF wzięli udział bardzo dobrzy soliści, od których mogliśmy się wiele nauczyć.

Moje najbliższe plany to…grać , grać i jeszcze raz grać 🙂