Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

3 października 2014 in Kultura by redakcja

Utwór tygodnia Młodej Polskiej Filharmonii:,,Ognisty Ptak” Stravińskiego

W naszym cyklu „utwór tygodnia" polecany przez stypendystów MPF, Wiktoria Nizio wybrała balet ,,Ognisty Ptak" Stravińskiego . Dlaczego? „Ten utwór należy do moich ulubionych dzieł muzyki klasycznej. Przez 45 minut napięcie stopniowa wzrasta aż do kulminacji, którą podkreśla piękny temat waltorni. Aż mam gęsią skórkę. Uwielbiam muzykę orkiestrową".

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

 

Wiktoria Nizio od pięciu lat gra na altówce. Jest uczennicą Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. F.Chopina w Bytomiu w klasie prof. Tadeusza Wykurza.

Stypendystka MPF od października 2013 roku.

W tym roku bierze udział  w wielu projektach, wśród nich są Hesitant Direct czy Młoda Muzyczna Akademia.

fot.arch.pryw.

Muzyczny kwestionariusz MPF

Moja przygoda z muzyką zaczęła się… zaczęła się właściwie już przed moim przyjściem na świat, ponieważ moja babcia i mój tata byli muzykami. Jako mały brząc siedziałam ze słuchawkami na uszach i pomagałam uczyć się tacie kolejnych oper, gdyż był on śpiewakiem operowym. Do dziś opery Verdiego czy Mozarta znam na pamięć :).  Jednak wybrałam skrzypce jako mój instrument − chciałam iść w ślad kuzynek, które również miały talent muzyczny.

Kiedy nie gram… to słucham muzyki  każdej, najróżniejszej i szaleję w pokoju, tworząc najśmieszniejsze choreografie, jakie przejdą mi przez myśl :).

Młoda Polska Filharmonia to… projekt, który pomógł mi rozwinąć się muzycznie i poznać fantastycznych ludzi. Jestem dumna, że mam okazję pracować z tak pięknie grającymi osobami i tworzyć z nimi jedną orkiestrę, ponieważ na scenie daje to niepowtarzalną energię. Poza tym w trasach MPF wzięli udział bardzo dobrzy soliści, od których mogliśmy się wiele nauczyć.

Moje najbliższe plany to…grać , grać i jeszcze raz grać 🙂


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI