10 pomysłów na podróże z jogą na kilka kontynentów

123rf.com

Amerykańskie Kolegium Medycyny Sportowej, organizacja zajmująca się badaniami nad wydolnością fizyczną oraz aktywnością sportową, w opublikowanych w 2015 r. badaniach potwierdziło, że spośród 20 najpopularniejszych dyscyplin fitness, joga zajmuje pierwsze miejsce pod względem dobroczynnego wpływu na ciało i kondycję fizyczną.

Oto 10 najlepszych miejsc na jogę w trakcie wakacji według serwisu momondo::

Arambol – Goa, Indie

123rf.com

Joga została zapoczątkowana w Indiach, więc nic dziwnego, że istnieją tam setki szkół jogi i miejsc, gdzie możemy szkolić swoje umiejętności. Kasia Klimczewska, nauczycielka ze studia Shenjoy Yoga oraz autorka popularnego bloga Soul in the Bowl, niezwykle pozytywnie wspomina swój pobyt w szkole Kashmir Shaivism School of Yoga, gdzie dzięki nauczycielom Amitowi oraz Linie poznała tajniki jogi. „Nie potrzebuje już szukać innego miejsca do praktyki i doskonalenia umiejętności nauczycielskich”, dodaje Klimczewska.

Arambol to najbardziej na północ wysunięta plaża prowincji Goa. Jest to miejsce idealne dla ludzi ceniących sobie spokojne podróże. Znajdują się tu mniej tradycyjne szkoły jogi. Przykładem jest Diya Yoga, gdzie pod czujnym okiem właścicielki Meery można nauczyć się stylu nidra czy jogicznego śnienia, medytacyjno-relaksacyjnej techniki, która przynosi ukojenie duszy. Już niedługo będzie można tę technikę ćwiczyć także pod okiem Kasi Kliczewskiej.

Aruba, Karaiby

123rf.com

Aruba to jedna z najpiękniejszych wysp karaibskich – kilometry plaż z białym piaskiem, krystalicznie czysta woda i słońce przez cały rok. Jest to nie tylko raj dla windsurferów, kitesurferów i nurków przybywających tu z całego świata. Od pewnego czasu to także jeden z ulubionych kierunków poszukujących spokoju wielbicieli jogi. A to za sprawą Rachel Brathen, popularnej szwedzkiej gwiazdy Instagrama znanej jako @yoga_girl. Rachel, na co dzień prowadzi centrum jogi Island Yoga Retreat i dzieli się z milionami obserwujących kulisami swojego życia.

Island Yoga Retreat oferuje pięciodniowe pakiety, w ramach których uczestnicy mogą nie tylko brać udział w codziennych sesjach jogi i medytacji, ale także spróbować nowych sposobów na relaks. Jednym z nich jest tak zwana SUP joga (czyli trening na desce do paddlingu) – niezaprzeczalnie najtrudniejszy test na utrzymanie równowagi.

Bornholm, Dania

123rf.com

Bornholm znany jest prawie każdemu Polakowi, jako miejsce idealne na wycieczki rowerowe. Ta słoneczna wyspa dostarcza niezliczonych zapierających dech w piersi widoków – klify wpadające gwałtownie do Morza Bałtyckiego, kredowo białe plaże, rozległe lasy, a także malownicze miasteczka i wioski. W jednym z nich znajduje się Bornholm Yoga & Retreat Center, w którym możemy skorzystać z serii autorskich warsztatów. Sesja „Moving Into Silence Weekend Retreat” („Weekendowa podróż w ciszę”), którego gospodarzem jest joginka Solveig Egebjerg, sprawi, że poznamy szerokie spektrum ćwiczeń i technik medytacji. Co ciekawe, uczestnicy warsztatów są proszeni, aby na ten czas zaprzestać używania jakichkolwiek urządzeń służących do komunikacji i zanurzyć się w ciszy. To prawdziwy detoks dla ciała i umysłu.

Bali, Indonezja

123rf.com

Nazywana często wyspą bogów, Bali staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem także wśród Polaków. Według badań przeprowadzonych w tym roku przez momondo, jest to jedna z najczęściej wyszukiwanych destynacji wakacyjnych. Nic dziwnego, wyspa ta zapewnia bajeczne krajobrazy – niesamowite wybrzeże ze wspaniałymi plażami, wzgórza wulkaniczne i wplecione w tę scenerię góry.

Znajdziemy tu także szeroką ofertę dla amatorów jogi. Jednym z popularnych ośrodków jest Blooming Lotus Yoga, znajdujący się nad świętą rzeką na obrzeżach Ubud. Uczestnicy mogą brać udział w cztero- lub siedmiodniowych warsztatach organizowanych w studiu o wyjątkowym charakterze. Na co dzień ćwiczy się tutaj jogę Vinyasa, która wyróżnia się dynamicznymi sekwencjami asan, zsynchronizowanymi z oddechem i płynnymi przejściami. Blooming Lotus Yoga oferuje także akredytowany przez Yoga Alliance 200-godzinny kurs dla nauczycieli jogi.