Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
19 lutego 2016 in Styl Życia by redakcja

Czym się różnią smaki kawy?

Regiony położone między Zwrotnikami Raka i Koziorożca uchodzą za unikalne tereny, na których pozyskiwane są najwyższej jakości ziarna kawowca. W  dużej mierze to właśnie warunki geograficzne mają wpływ na smak, zapach, intensywność czy tzw. body kawy. 

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Polacy uwielbiają pić kawę. Wg badań przeprowadzonych przez TNS OBOP na zlecenie Starbucks, aż 75% z nas nie wyobraża sobie dnia bez kubka tego napoju. Przede wszystkim dlatego, że potrafi poprawić nastrój i pozwala się zrelaksować. Jak pokazują badania, kawę cenimy również za smak. O jego walorach decyduje przede wszystkim rejon, z którego pochodzą ziarna. Najlepsze na świecie plantacje znajdują się w trzech głównych regionach: Ameryce Łacińskiej, Afryce i Półwyspie Arabskim oraz Azji i rejonach Pacyfiku. Stamtąd pozyskiwane są wyselekcjonowane ziarna, których każda odmiana nadaje kawie wyrazisty smak, za który tak ją uwielbiamy.

Wśród najbardziej rozpoznawalnych na świecie kaw gatunki z Ameryki Łacińskiej zajmują szczególne miejsce. Gorący i wilgotny latynoamerykański klimat to warunki, które sprzyjają uprawie wyjątkowo delikatnej kawy. Kawy z regionu Afryki charakteryzuje z kolei owocowy lub kwiatowy posmak. Zachwycają soczystością oraz orzeźwiającymi nutami, które zapewniają cytrusowe aromaty. Natomiast rejon Azji i Pacyfiku wyróżnia się kawami o intensywnym i mocnym smaku oraz ziołowym aromacie.

Wyspecjalizowane kawiarnie przygotowują własne mieszanki, które „swój niespotykany aromat zawdzięczają ziarnom pochodzącym z różnych zakątków świata. Jesteśmy z nich wyjątkowo dumni, ponieważ dzięki starannemu doborowi ziaren i wielu degustacjom, potrafimy stworzyć kawę idealną” – tłumaczy Aleksandra Stępień, Starbucks Coffee Master. 


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI