Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
15 czerwca 2015 in Praca i Finanse, Styl Życia by redakcja

Jak sprawdzić czy ta praca jest dla Ciebie?

Dużą część naszego dnia spędzamy w pracy. Dlatego życie zawodowe ma znaczący wpływ na nasze samopoczucie. W związku z tym powinniśmy unikać podejmowania pracy, która nie przyniesie nam satysfakcji. Oto znaki ostrzegawcze, na które należy zwrócić uwagę rozważając różne oferty.

Poziom komunikacji

Rodzaj komunikacji podczas procesu rekrutacyjnego może nam sporo powiedzieć o tym, jak będziemy traktowani po otrzymaniu posady. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej, rozmówca powinien odnosić się do nas z szacunkiem. Nieuprzejme usposobienie rekrutera podczas spotkania może być sygnałem, że w firmie nie panuje dobra atmosfera.

– Duże znaczenie ma również profesjonalny poziom komunikacji telefonicznej oraz mailowej. Jeśli rekruter w ostatniej chwili odwołuje spotkanie lub spóźnia się na nie znacząco, bez podania powodu, lepiej zdecydujmy się na pracę w innym miejscu – radzi Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl.

Miejsce pracy

Zanim przyjmiemy posadę warto poznać miejsce, w którym przyjdzie nam spędzać większość czasu. Będąc tam, skupmy się na otoczeniu i potencjalnych współpracownikach. Spróbujmy wyobrazić sobie jakbyśmy się czuli pracując w tym biurze. – Znakami ostrzegawczymi może być panujący tam nieporządek lub nieprzyjazne napisy na ścianach skierowane do załogi (np. „Wszyscy pracownicy muszą nosić identyfikatory!”). Jeśli atmosfera panująca w biurze jest nieprzyjemna, może warto trochę przedłużyć zawodowe poszukiwania – tłumaczy Małgorzata Majewska.

Reputacja firmy

Internet pozwala nam pozyskać informacje na temat firmy. Dzięki licznym forom internetowym możemy dowiedzieć się co o pracodawcy mówią byli i obecni pracownicy. Sprawdzenie wiadomości dotyczących opinii osób tam zatrudnionych, a także na temat sytuacji finansowej firmy powinno być obowiązkowym elementem naszego przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej. Dzięki temu będziemy wiedzieli jaka jest reputacja firmy i jak się w niej pracuje.

Współpracownicy

Dobre stosunki z szefem i załogą mogą mieć wpływ na poziom zadowolenia z pracy. Zanim więc zdecydujemy się na przyjęcie posady ustalmy, jaki jest styl pracy i komunikacji w firmie. – Zaufajmy swojej intuicji, jeśli po pierwszej rozmowie, szef nie budzi u nas sympatii, raczej zrezygnujmy z tej pracy – proponuje ekspert.

Szybkość zatrudnienia

Bardzo szybkie przyjęcie do pracy zdarza się w przypadku stanowisk, które nie wymagają większego doświadczenia lub przy pracach sezonowych. Natomiast jeśli ubiegamy się o posadę na wyższym stanowisku, desperacja pracodawcy przy zatrudnianiu nowych osób może być niepokojąca.


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI