Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

42813617 - woman talking with alphabet letters coming out of her mouth.
42813617 - woman talking with alphabet letters coming out of her mouth.
14 września 2016 in Styl Życia by Aleksandra Mijakoska

Jak szybko nauczyć się języka obcego?

Chciałabyś mówić w obcym języku, ale brakuje ci motywacji do nauki? Szlifujesz język, ale bez przekonania, bo postępy przychodzą zbyt wolno? Poznaj sposoby na efektywne i przyjemne uczenie się.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl
  1. Znajdź towarzystwo

Możesz nauczyć się całego słownika i zostać mistrzem gramatyki, ale dopiero rozmowa z inną osobą nauczy cię użycia języka w praktyce. Słowa i konstrukcje, które wykorzystasz w rozmowie, zapamiętasz dużo szybciej niż wypisując je na kartkach i obklejając nimi cały pokój. Towarzysza do konwersacji łatwo znajdziesz na grupach wymiany językowej na Facebooku czy na portalu umiejętności Skilltrade. – Wspólne konwersacje to nie tylko nauka od siebie nawzajem, ale również motywacja, a czasem nawet mobilizująca rywalizacja. Towarzystwo drugiej osoby powoduje, że bardziej się angażujemy i głupio nam nie robić postępów –  tłumaczy Wojciech Marciniak ze Skilltrade.org.

  1. Oglądaj seriale

Seriale, filmy, filmiki na youtube i piosenki w oryginalnej wersji językowej to najlepsi nauczyciele żywego języka. Pomagają się osłuchać z językiem i poznać potoczne słownictwo. Tego nie nauczy cię żaden podręcznik! Nie zniechęcaj się, jeśli nie wszystko rozumiesz, z czasem będziesz wyłapywała coraz więcej znaczeń.

  1. Baw się

Używaj języka w sposób, który lubisz. Pisz piosenki, wymyślaj opowiadania, rysuj komiksy. Lubisz gotować? Korzystaj z przepisów w innym języku. Wolisz grać w gry wideo? Graj z użytkownikami z innych krajów, z którymi będziesz czatować w ich języku. Interesujesz się modą? Czytaj zagraniczne wieści z wybiegów, komentuj na Instagramie posty projektantów i modelek w ich języku. – Łączenie zainteresowań ułatwia naukę – obcy język staje się przydatny, gdy chcemy rozwijać swoje hobby, zdobyć nową wiedzę, komunikować się z innymi – komentuje założyciel Skilltrade.

  1. Bądź jak dziecko

Teza, że dzieciom łatwiej uczyć się języków obcych, została naukowo obalona. Wiek nie stanowi żadnej bariery w przyswajaniu wiedzy, stanowi ją natomiast nastawienie. Dorośli nie radzą sobie z, naturalnym w nauce języków, popełnianiem błędów czy świadomością, że nie wie się wszystkiego. Dzieci natomiast nie mają z tym problemów. Bądź jak one i nie miej zahamowań – gadaj jak najęta, śmiej się ze swoich pomyłek, odpal obcojęzyczne karaoke i śpiewaj jak najgłośniej.

  1. Korzystaj z technologii

Przestaw język w telefonie na ten, którego się uczysz. Podobne zmiany nanieś w ustawieniach maila i wszystkich portali społecznościowych, z których korzystasz. Korzystaj z aplikacji i  portali edukacyjnych. Chcesz szlifować angielski – zarejestruj się na Duolingo, hinduskiego – Hindipod, koreańskiego – Talk to me in Korean. Dla każdego języka znajdziesz przydatne, interaktywne narzędzie. Wystarczy poszukać.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI