Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
8 maja 2015 in Styl Życia by redakcja

Jakie sporty uprawiają Polacy?

Z raportu „Aktywność fizyczna Polaków” Centrum Badania Opinii Publicznej wynika, że 40% Polaków ćwiczy przynajmniej raz w tygodniu. Sport uprawiają przede wszystkim ludzie młodzi, dobrze wykształceni, zadowoleni ze swojej sytuacji materialnej, mieszkańcy miast. Na tle innych krajów wypadamy przeciętnie, ale ruszamy się coraz chętniej: w 2003 roku regularną aktywność fizyczną deklarowało tylko 9% badanych.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Dlaczego uprawiamy sport?

  • dla zdrowia (70%),
  • dla przyjemności (61%)
  • prawie 50 % respondentów wskazuje jako motywację poprawę samopoczucia, odreagowanie stresu oraz chęć pozostania w dobrej formie
  • 1/3 badanych przyznaje, że sport to przede wszystkim sposób wspólnego spędzania czasu ze znajomymi, przyjaciółmi, rodziną.
Jakie sporty uprawiają Polacy?

Gusta sportowe Polaków zmieniły się w ostatnim dziesięcioleciu. Wprawdzie w 2003 jazda na rowerze przodowała, ale drugą pozycję zajmowała gimnastyka (19%). Od tej pory najbardziej bardzo wzrosło zainteresowanie turystyką pieszą (z 2 % do 16%).

Kiedy Polacy ćwiczą?

Na uprawianie sportu decydują się coraz częściej osoby bardzo zapracowane, więc ćwiczymy o bardzo różnych porach. Popularne robi się np. nocne bieganie (nawet kilka tysięcy osób deklaruje uczestnictwo w takich wydarzeniach) – sportowcy skrzykują się w gronie najbliższych znajomych na portalach społecznościowych.

Innym przykładem nocnych inicjatyw jest Masa Krytyczna, czyli grupowe przejazdy cyklistów, albo nocna jazda na rolkach. W ostatnim gdańskim NightSkatingu wzięło udział aż 2088 osób! – Każdy może mieć nowoczesną lampkę, a dzięki niej ruszać się o każdej porze – mówi Weronika Kostrzewska z wrocławskiej firmy Mactronic produkującej oświetlenie przenośne. Nocna aktywność daje zupełnie inne wrażenia: do dyspozycji sportowców są ulice bez samochodów i tłumów, więc można jeździć szybciej, a ciemność dostarcza dodatkowych emocji.

oprac.na post.mat.pras. Mactronic


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI