Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf,com
123rf,com
20 marca 2015 in Praca i Finanse by redakcja

Motywacja do zmiany pracy

Z badania* serwisu Pracuj.pl wynika, że do zmiany pracy zachęcają nas przede wszystkim lepsze zarobki, możliwość rozwoju zawodowego i atmosfera w zespole. Wielu badanych deklarowało, że fakt bycia niedocenianych w obecnej pracy jest poważnym impuls do rozglądania się za nowym pracodawcą.

Jakie czynniki są decydujące dla poszukiwania nowej pracy?

  • zarobki – ważne dla 60% respondentów;
  • brak możliwości rozwoju, awansu – 57% badanych.
  • poczucie niedocenienia wskazało 43% badanych.
  • chęć zmiany branży –  23 %
  • niemożności pogodzenia życia zawodowego z prywatnym była decydująca dla 12% ankietowanych.

Zarobki są przyczyną zmiany pracy wspólną dla niemal wszystkich branż.  Jedynie specjaliści IT stawiają je na drugim miejscu, po rozwoju zawodowym. Wśród respondentów w wieku 26-30 lat, zarobki i brak możliwości rozwoju czy awansu to równorzędne czynniki skłaniające do dokonania zmian w życiu zawodowym  (po 65% wskazań). Pracownicy z kolejnej grupy wiekowej (31-40 lat) stawiają na pierwszym miejscu rozwój i awans (60% respondentów versus 57 % wskazań zarobków).

Motywator do poszukiwania nowych wyzwań zawodowych zmienia się także w zależności od poziomu wykształcenia. W przypadku osób z wykształceniem wyższym, zarobki i możliwość rozwoju miały niemal tę samą wagę. W przypadku osób z dyplomem MBA aspektem kluczowym jest możliwość rozwoju i awansu. Także osoby z wykształceniem podyplomowym stawiają na rozwój.

Kto jest najbardziej zdeterminowany do zmiany pracodawcy?

  • specjaliści zajmujący się marketingiem, reklamą i PR (60% pracowników twierdzi, że szuka pracy);
  • specjaliści ds. sprzedaży i obsługi klienta (56% szuka nowej pracy).

* badanie Pracuj.pl „Specjaliści na rynku pracy”,przeprowadzone przez Pracuj.pl metodą ankiety dostępnej online na grupie 4656 osób z min. 2-letnim doświadczeniem na rynku pracy, październik 2014, mat.pras.


bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
Jolanta Kosowska

Wywiad z Jolantą Kosowską – autorką „W labiryncie obłędu” i „Niepamięci”

Jest lekarzem trzech specjalności i pisarką na co dzień mieszkającą w Dreźnie. Dotychczas opublikowała kilka powieści obyczajowych z medycyną w tle, a jej twórczość zyskuje ...
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI