Woda – napój dla wszystkich

Bez wody życie nie byłoby możliwe. Odpowiednie nawodnienie organizmu jest niezwykle istotne. Nie tylko dla zachowania funkcji życiowych, lecz także dla zapewnienia dobrego samopoczucia i wyglądu. Woda to jedyny napój w 100% bezpieczny dla każdego człowieka. Można go spożywać niemalże bez ograniczeń.

Woda na dobre zdrowie

Minimalna ilość płynów, którą dorosły człowiek powinien dostarczyć sobie w ciągu doby to ok. 2 litry, z czego połowa powinna być wodą. Taka ilość płynów pozwala utrzymać nasze serce i mózg w dobrej kondycji. Badania wykazują, że osoby spożywające około 2 litrów wody dziennie rzadziej chorują na serce, a także są mniej narażone na raka pęcherza i jelit. Wynika to z tego, że woda skutecznie pomaga nam pozbywać się kancerogennych substancji z organizmu, a prawidłowe nawodnienie tkanek zapobiega powstawaniu stanów zapalnych w naszym ciele.

Latem, gdy jest ciepło warto zadbać o to, by na bieżąco gasić pragnienie. Woda to także jeden z najlepszych kosmetyków wszechczasów. Prawidłowe nawodnienie gwarantuje nam wolniejszy proces starzenia się skóry oraz szybszą regenerację komórek w całym organizmie – w końcu około 70% naszych tkanek składa się z wody! Ponadto wypita na czczo szklanka letniej wody z dodatkiem soku z cytryny pozwala poprawić odporność, jak również przyspieszyć metabolizm. Jeżeli będziemy pamiętać o wypiciu kolejnej szklanki przed (najlepiej zdrowym) posiłkiem, szybko i skutecznie pozbędziemy się nadprogramowych kilogramów.

Woda jest także sprzymierzeńcem w walce z cellulitem. Prawidłowe nawodnienie poprawia ukrwienie skóry oraz metabolizm i dzięki temu przeciwdziała zastojowi wody między tkankami skóry.

Woda na dobry nastrój

Woda to w pełni bezpieczna substancja, która może poprawić nasz nastrój. Ugaszone nią pragnienie sprawi, że poczujemy się orzeźwieni i zrelaksowani. Ponadto H2O jest jednym z najskuteczniejszych lekarstw w walce z bólem głowy i sennością, a już 2% spadek nawodnienia w organizmie może powodować problemy z koncentracją. Stąd też niezwykle istotne jest to, aby woda była jednym z filarów naszej codziennej diety.

Woda to także napój idealny na imprezy, gdyż przy spożyciu napojów alkoholowych bardzo szybko tracimy wodę zawartą w tkankach. Warto więc między drinkami serwować sobie wodę, na przykład z dodatkiem plasterka cytryny.

Woda w roli głównej

Butelka wody powinna towarzyszyć nam przez cały dzień. Dobrym wyborem jest woda niskozmineralizowana, na przykład Kropla Beskidu. Dzięki odpowiedniej zawartości składników mineralnych może być spożywana codziennie, przez całą rodzinę.

Kropla Beskidu to naturalna woda mineralna pochodząca z Tylicza w Beskidzie Sądeckiego – jednego z najpiękniejszych i najczystszych regionów Polski.

Kropla Beskidu to pierwsza polska marka, która wprowadziła na rodzimy rynek innowacyjną butelkę PlantBottle. To obecnie jedyna w Polsce butelka PET do 30% złożona z materiałów pochodzenia roślinnego. Oznacza to, że w pełni podlega recyklingowi i jest bardziej przyjazna dla środowiska.

31_kblogo

Otrzymujesz tę wiadomość ponieważ Twój adres został zapisany w naszej bazie osób zainteresowanych informacjami z Wydawnictwa Zwierciadło. aby nie otrzymywać wiadomości z grupy mailingowej Zwierciadlo.pl, wypisz się z niej, odwiedzając ten link