Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

ciuch za ciuch
9 sierpnia 2013 in Moda i uroda by redakcja

Ciuch za Ciuch już w ten weekend w Krakowie

Jak bez pieniędzy odświeżyć własną garderobę lub zmienić styl dowiedzą się ci, którzy 10 sierpnia przyjdą do MOCAK-u Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie. Odbędzie się tam akcja Ciuch za ciuch! czyli bezgotówkowe targi wymiany ubrań.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Sentyment, tendencja do gromadzenia rzeczy, a może zwykła przyjemność z robienia zakupów – wiele jest powodów przepełnienia damskich i męskich szaf. Paradoksalnie pełna garderoba rzadko kiedy ułatwia podjęcie decyzji, co na siebie włożyć. Podczas akcji Ciuch za ciuch będzie można w prosty sposób pozbyć się tego dylematu. Wystarczy przyjść ze swoimi ubraniami i wymienić je na te, które przyniosą inni. Odzież na wymianę niezależnie od tego, czy była używana czy nie, musi być w dobrym stanie. Maksymalnie można przynieść 20 sztuk ubrań. Dodatkowo zdobyte podczas wymiany pieczątki upoważniają do 10 procent zniżki na wybrane książki dotyczące mody z MOCAK Bookstore.

To już trzecia odsłona bazArtu, cyklu wydarzeń towarzyszących wystawie Ekonomia w sztuce, poruszającej problem relacji pomiędzy pieniądzem a sztuką. Jednym z motywów przewodnich wystawy jest banknot. BazArty przewrotnie z niego rezygnują sugerując, że życie bez pieniędzy byłoby możliwe.

Uczestników bazArtu czeka m.in. kreatywne spotkanie ze Szkołą Szycia Németh & Stypulska, podczas którego pod okiem mistrzów będzie można przerobić unikatowe torby rozdawane przez Muzeum.

Dla tych, którzy wolą oglądać niż tworzyć, odbędzie się oprowadzanie po wystawie, na której prezentowane są prace interpretujące tematy związane z rynkiem, pojęciem wartości, kapitalizmem i buntem przeciwko niemu. Wśród artystów, których prace  zgromadzono na ekspozycji, są m.in. Banksy, Jota Castro, Oskar Dawicki i Whielki Krasnal.

MOCAK na ten dzień przygotował również zajęcia dla dzieci w wieku 8- 12 lat, w ramach których uczestnicy zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami z dziedziny ekonomii, a także będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych i obejrzeć wystawę. Na warsztaty obowiązują zapisy.

W czasie bazArtu przeprowadzona zostanie także zbiórka karmy i zabawek dla szczeniąt i kociąt z krakowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

Link do wydarzenia na Facebooku 


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI