Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Paradecka
Paradecka
30 kwietnia 2012 in Moda i uroda by Aleksandra Mijakoska

Moda na recycling – Paradecka

Moda z recyklingu? Czemu nie? Haute Couture z ubrań ponownie skonstruowanych jest nie tylko niezwykle inspirujące, lecz również wpisuje się w nurt eko oraz Fair Fashion. Jeśli temat nadal Cię interesuje, zobacz, co tworzy Joanna Paradecka.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Eco Fashion to jedna z najbardziej trendowych, ale również niezwykle ważnych tendencji współczesnej mody. Konstruowanie sylwetek ze starych ubrań pozwala zminimalizować zanieczyszczenie środowiska, jak również wyzysk w krajach Trzeciego Świata. Ponadto, a może właściwie przede wszystkim, tworzenie projektów z materiałów recyclingowych wyzwala ogromną kreatywność. Mistrzynią tego ciekawego nurtu w Polsce jest niewątpliwie Joanna Paradecka.

Ta niezwykle zdolna projektantka inspiracje czerpie nie tylko z samych ubrań, lecz również z londyńskich ulic – pełnych luzu, nonszalancji i oryginalności. I oczywiście z Vivien Westwood – matki stylu punkrockowego i trendu DIY.

Jej wiosenno – letnia kolekcja 2012, jest nie tylko niezwykle kolorowa ale również pokazuje, jak inspirująca może być moda z recyclingu. Dając nowe życie starym ubraniom, projektantka przede wszystkim buduje niezwykłe, pełne dynamizmu i kobiecości formy, które spodobają się nie tylko ekolożkom i osobom, dla których nurt fair trade jest ważny.

W tej niezwykle barwnej kolekcji znajdziemy wszystko, co w tym sezonie jest modne – długość midi, wspaniale skrojone marynarki, podkreślające talie, masę cudownych printów, oraz kroje rodem z żurnali lat 60′.

www.paradecka.com


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI