Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Pokaz Niny Ricci na Paris Fashion Week
Nina Ricci- press
8 listopada 2012 in Moda i uroda by Dominika Zasłona

Po prostu Nina

Uwielbiam Ninę Ricci. Moja ocena nie jest więc obiektywna. Na kolekcję wiosna/lato czekałam bardzo niecierpliwie. Ten francuski dom mody w tym roku obchodzi 70. urodziny (powstał w 1932 roku), jego założycielką była Nina Ricci, a dziś głównym projektantem jest Peter Copping.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Pokaz sezonu jesień/zima 2012 przywodził na myśl Lolitę, klimat trochę buduarowy, a trochę mroczny, niepokojący (dużo czerni, przezroczystości, elementów bieliźnianych, ale też biel i moja ulubiona jasnoróżowa sylwetka baletnicy) na zamknięcie pokazu.

W nowym sezonie wiosna/lato 2013 zaczęło się bardzo efektownie – od „deszczu” sztucznych, białych płatków kwiatów. Miejsce pokazu to specjalnie wybudowany na czas paryskiego tygodnia mody obszerny namiot w Jardin de Tuileries. Same ubrania są dla nieco dojrzalszej lolity. Znajdziemy zdekonstruowane kostiumy dla frywolnych sekretarek (kabaretki, przezroczystości, siateczki itp.), nadal dużo czerni, ale tez swobodny mocny róż, frędzle, połyskujące srebro i zamiast delikatnej baletnicy, raczej czarny łabędź.

W obydwu pokazach pojawiła się Zuzanna Bijoch- jak zawsze piękna. Zobaczcie zresztą sami!

http://www.youtube.com/watch?v=FVMuWa_pluc

W Polsce ubrania od Niny Ricci (oprócz zakupów przez internet) można nabyć w warszawskim butiku Shoes&Co. (ul. Bracka 1).


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI