Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Jak wprowadzić dziecko w wirtualny świat?

fot.123rf
8 grudnia 2016 in Parenting by Ewa-Nowak
Pora wprowadzić zdrowe zasady. Dla siebie i dzieci.

1. Tłumacz mu, że podobnie jak w życiu nie wszystko jest dobre i nie wszyscy ludzie są mili, tak samo w sieci może trafić na szkodliwe treści czy osoby podające się za kogoś, kim nie są.

2. Przekaż mu, że za każdym razem, gdy włącza telewizor czy komputer, powinno zadać sobie pytanie: „Co chcę tu zobaczyć lub robić? Ile chcę na to poświęcić czasu?”.

3. Zablokuj strony nieodpowiednie dla dzieci i wyraźnie powiedz to córce czy synowi. Możesz zrobić to na przykład tak: „Wiele osób publikuje złe rzeczy w Internecie. Ja tego nie chcę oglądać i nie chcę też, żebyś ty to robił”. Niech to będzie jasne od samego początku. Dodaj: „Gdybyś chciał iść nocą pod bar z piwem, też bym ci zabroniła”.

4. Poinstruuj dziecko, jak zachowywać ostrożność wobec nieznajomych w sieci. Tu obowiązują podobne zasady jak w życiu: „Nie podawaj danych, nie wierz obcym tylko dlatego, że są mili”. Trzeba o tym kilka razy z dzieckiem porozmawiać.

5. Powiedz, że z siecią czy oglądaniem telewizji jest podobnie jak z pływaniem. Jest fajne, ale jeśli będziesz pływać trzy godziny, to ci to zaszkodzi. Od czasu do czasu trzeba wyjść na brzeg, odpocząć i zająć się czymś innym. Tak samo jest w przypadku komputera czy telewizji.


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI