Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
31 sierpnia 2015 in Psychologia by Renata Mazurowska

Siatka bagua – czym jest i w jaki sposób pomaga w realizacji marzeń?

Najpierw pomyśl, czego naprawdę chcesz, o czym marzysz, co jest ci potrzebne do szczęścia i o czym nie możesz przestać myśleć.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Wyciągnij karton, pastele i parę kolorowych gazet – powycinaj z nich symbole tego, o czym marzysz. Ważne jest nie tylko to, co przedstawisz za pomocą obrazków, ale i w jakim miejscu na mapie je nakleisz.

– Najbardziej popularnym sposobem jest tworzenie mapy marzeń na planie siatki bagua, która wywodzi się z feng shui. Siatka dzieli kwadrat na 9 pól. Każde z nich reprezentuje określone wartości. Zadaniem tworzącego mapę marzeń jest zapełnienie tych przestrzeni treścią, czyli np. zdjęciami, które obrazują to, o czym myśli, czego pragnie – instruuje Beata Markowska, trenerka rozwoju osobistego.

Teraz pora wypełnić wszystkie pola, na które za pomocą symboli przeniesiesz swoje zamówienie do losu (a raczej do samej siebie).

1. BOGACTWO
PIENIĄDZE, PROSPERITY

2. SŁAWA
MĄDROŚĆ, REPUTACJA

3. MIŁOŚĆ
PARTNERSTWO, ZWIĄZKI

4. RODZICE
PRZEŁOŻENI, AUTORYTETY

5. JEDNOŚĆ
ZDROWIE, SAMOPOCZUCIE

6. DZIECI
TWÓRCZOŚĆ, HOBBY

7. WIEDZA
NAUKA, MEDYTACJA

8. DROGA
KARIERA, PRACA

9. PRZYJACIELE
KLIENCI, PODRÓŻE

Zacznij od kwadratu leżącego pośrodku kartki – JEDNOŚĆ. Ten centralny punkt to ty, zatem wklej swoje zdjęcie, takie, z którego emanuje pozytywna energia, radość, witalność. Pamiętaj, taką siebie zamawiasz.

Kolejność wypełniania symbolami następnych kwadratów jest już dowolna. Kwadrat BOGACTWO – co ci się pozytywnie kojarzy z tym słowem? Możesz tu wkleić albo konkretne atrybuty, o jakich marzysz (np. nowy samochód, mieszkanie, laptop), albo coś, co wyraża dostatek, obfitość – złoty pył, naręcza winogron i co tylko zechcesz. Symbolem bogactwa zgodnie z feng shui jest też wodospad.

Strony: 1 2


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI