Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
14 czerwca 2016 in Psychologia by Joanna Olekszyk

„Tylko spokojnie” – jak często mówisz do siebie te słowa?

A może oprócz słów warto opracować strategię codziennej pracy nad własnym komfortem? Oto nasze podpowiedzi jak wrzucić na luz.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Podstawą spokojnego podejścia do życia jest uważność. Uważność, która daje nam umiejętność wyłączania autopilota i uczy, w jaki sposób odpowiadać, a nie odruchowo reagować na ludzi i wydarzenia – twierdzą Michael Acton Smith i Alex Tew, autorzy programu, aplikacji i książki „Calm” (wyd. Albatros), zachęcających do tworzenia codziennej praktyki spokoju. Polecają zwłaszcza codzienną medytację, pisanie dzienniczka myśli, ale też bliski kontakt z naturą, przyjaciółmi i dziećmi, sen, odżywcze jedzenie oraz inspirujące podróże.

Niektóre z ich pomysłów mogą ci się wydać dziwne albo bardzo odkrywcze:

Zasusz kwiat. Ludzie suszyli kwiaty od niepamiętnych czasów i trudno im się dziwić: mało jest rzeczy równie cudownych i napawających nadzieją jak pączkowanie i kwitnięcie – piszą w książce „Calm”. To zajęcie nauczy cię doceniania piękna otaczającego świata oraz… cierpliwości.

Poczytaj trochę poezji. Skupienie przez chwilę uwagi na wspaniałym wierszu może otworzyć umysł na otaczające piękno. Czytanie poezji, podążanie za jej rytmem, potrafi być niezwykle kojące.

Pogap się na chmury. Kiedy czujesz się osaczona przez życie, patrzenie na chmury i odgadywanie, co przypominają ich kształty, bardziej niż cokolwiek innego pomoże ci odzyskać spokój.

Zmień hasło. Konieczność zmiany haseł na komputerze zwykle nas irytuje. Smith i Tew radzą, by potraktować ją jako szansę na stworzenie pozytywnej mantry, która sprawi, że stale będziesz mieć przed oczami to, na czym ci zależy. Możesz zmienić hasło na „3MAJFASON” lub „DO-PRZODU”, jeśli chcesz, możesz wymyślać nowe mantry nawet co miesiąc. Ważne, by nie dać się stresowi i frustracji.


Strefa zakupów


bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
Jolanta Kosowska

Wywiad z Jolantą Kosowską – autorką „W labiryncie obłędu” i „Niepamięci”

Jest lekarzem trzech specjalności i pisarką na co dzień mieszkającą w Dreźnie. Dotychczas opublikowała kilka powieści obyczajowych z medycyną w tle, a jej twórczość zyskuje ...
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI