Znaczenie imion żeńskich (3)

znaczenie imion
123rf.com

Pada jako pierwsze, kiedy się przedstawiamy, czyli komunikujemy innym, kim jesteśmy. Często zresztą wymawiamy je po słowie „jestem”. Określa nas, nadaje nam charakter.
Aneta – ulega sprzecznościom. Bardzo ceni sobie wygodne, a nawet leniwe życie, jednocześnie jest jednak znudzona, jeśli brakuje jej ruchu i przygód. Żyje pod wpływem emocji, nie zawsze potrafi podjąć rozsądną decyzję. Niecierpliwość, impulsywność, nadpobudliwość, nadwrażliwość – to cechy, które ją wyróżniają. Ludzie uważają ją za oryginalną i bardzo zdolną. Ma jednak tendencje, żeby wykazywać słomiany zapał. Jest niezależna i ciekawa życia. Wykazuje się zdolnościami muzycznymi i umiłowaniem przyrody. Zwykle prowadzi rodzinne życie, ale nie poświęca się mu bez reszty.

Alicja –
jej mocną stroną jest działanie, to kobieta pełna męskiej energii. Swoją ciekawą osobowością budzi zainteresowanie otoczenia, trudno jej nie zauważyć. Jest pewna siebie, samodzielna, wytrzymała. Bywa zaborcza a na pewno kontrolująca. Otacza się ludźmi, jest towarzyska, lubi się bawić, ale można w niej wyczuć pewien dystans i chłód. Trudno jej uzewnętrzniać swoje uczucia. Lubi za to seks i zmysłowe przyjemności. Uparta i przekorna a także ambitna. Potrafi swoje znajomości wykorzystać przy robieniu interesów. Jest specjalistką w wyrównywaniu rachunków, ale zwykle budzi sympatię. Domem rządzi męską ręką.

Dominika –
żyje w swoim tajemniczym wewnętrznym świecie, ale na zewnątrz wykazuje się empatią.Jest pomocna, miła i uprzejma. Wygląda na łagodną, ale tak naprawdę ma silną osobowość. Wie czego chce i odczuwa silne pragnienie życia pełnią. Nie zraża się przeciwnościami losu, często sama przejmuje inicjatywę. Ma kłopoty z tym, żeby podporządkować się autorytetom. Jest prostolinijna, ale potrafi zachować dyskrecję. Zdarza się, że przyciąga sobie słabszych od siebie partnerów, którzy po pewnym czasie śmiertelnie ją nudzą. Jej dom jest dobrze zorganizowany i zadbany, panuje tam zgodna atmosfera, ale za fasadą poprawności czuć pewien chłód.

Hannaodznacza się praktycznym podejściem do życia i odwagą. Wyróżnia ją entuzjazm i niekonwencjonalność. Jest otwarta w stosunku do ludzi i jednocześnie pełna zrozumienia. Taktowna, szlachetna, dobrotliwa. Urodzona po to, żeby wspierać i wskazywać drogę. Nieustannie dąży do samodoskonalenia się. Wobec innych też ma wysokie wymagania, bywa krytyczna i zarozumiała. W miłości wierna, potrafi się poświęcać. Rodzina jest jej naturalnym środowiskiem, gdzie doświadcza spełnienia. Dobro bliskich bardzo leży jej na sercu. W pełni oddana partnerowi, ale potrafi powiedzieć „nie”, kiedy jej granice zostaną przekroczone.