Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

depresja
123rf.com
15 maja 2013 in Zrozumieć siebie by redakcja-2

Nierozpoznana depresja

Depresja jest chorobą, którą czasami trudno rozpoznać. Jej objawy można mylnie zinterpretować. Pozostajemy wtedy bez trafnej diagnozy i bez leczenia.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

1. Depresja nie musi mieć trudnego przebiegu

Nie zawsze depresja objawia się tak, że nie można przestać płakać i wstać z łóżka. Dla wielu ludzi jest to narastające uczucie smutku i coraz gorszego radzenia sobie ze skutkami stresu. Obniża się też zainteresowanie życiowymi aktywnościami – nie mamy ochoty na spotkania ze znajomymi, na czytanie książek czy oglądanie filmów. Powoli następuje wycofanie z życia.

2. Depresja może wydawać się logiczną odpowiedzią na wyzwania życia

Depresja często pojawia się po traumatycznych doświadczeniach życiowych albo jako reakcja na długotrwały stres. I wtedy bierzemy ją jako logiczną konsekwencję tego, co się zdarzyło, nie traktując jako chorobę. Wówczas mamy nadzieję, że niepokojące objawy same miną, tak jednak zazwyczaj się nie dzieje.

3. Depresja może objawiać się drażliwością nie smutkiem

Duża drażliwość, kiedy reagujemy niecierpliwością i złością, też może oznaczać depresję. Stajemy się wówczas krytyczni i nieustannie pobudzeni. Zwykle, jeśli przyjrzymy się sobie okazuje się, że możemy mieć również kłopoty ze snem lub nie mieć apetytu. A to oznacza, że możemy chorować na depresję.

Strony: 1 2


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI