Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
10 grudnia 2014 in Seks by redakcja

Podręczniki seksualne

Podręczniki do kochania? Brzmi dziwnie. A jednak. Jest parę książek, które pozwolą ci lepiej zrozumieć swoje ciało i emocje oraz ciało i emocje kochanka.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

TEKST AGNIESZKA GORTATOWICZ

Jak można podkręcić libido

Bezwstydnie. Konkretnie. Z humorem. Tak pisze dr Ian Kerner. Amerykański guru od seksu. Jego filozofia brzmi: „Tak jak w każdej mowie, by wyrazić się płynnie i potraktować temat z należnym mu szacunkiem, potrzebne jest gruntowne wtajemniczenie w reguły gramatyki i stylu”. I dr Kerner wtajemnicza. Jeśli chcesz poznać podstawy swojej anatomii (i anatomii swojego mężczyzny), a nie bardzo ufasz Wikipedii – zdaj się właśnie na niego. Jeżeli chcesz wiedzieć, jak można podkręcić libido – na to też dr Kerner znajdzie radę. I pomoże ci na nowo cieszyć się seksem w warunkach ekstremalnych: po narodzeniu się dziecka, czyli gdy wszystko się zmienia – ciało, umysł, rozkład dnia i mebli w mieszkaniu.

Ian Kerner, „Jej orgazm najpierw”, „Jego orgazm później”, „Seks od nowa”, „Miłość w czasach kolki” (razem z Heidi Raykeil)

Życie erotyczne Polaków

Rzetelnie. Bezpośrednio. Z empatią. Tak pisze polski guru od seksu – dr Andrzej Depko. Poważnie zainteresowany tym, by poprawić życie erotyczne Polaków. Książka powstała po serii audycji w Tok FM, gdzie seksuolog odpowiadał na pytania słuchaczy. A były rozmaite. Niektóre dotyczyły orgazmów (i ich braku). Niektóre libido (i jego braku). Inne homoseksualizmu, przedwczesnego wytrysku i różnicy temperamentów. Wszystkich nie wymienię, ponieważ książka jest gruba, a wręcz wypasiona. I jeszcze dołączyli do niej płytę. Warto mieć je obie.

Andrzej Depko, „Kochaj się długo i zdrowo”

Słowo od coacha

Tylko ty wiesz, jaka relacja da ci szczęście i jaki seks cię uskrzydli. Tylko ty wiesz, ile orgazmów w tygodniu potrzebujesz i jakie preferujesz pozycje. Nie jesteś pewna? Po przeczytaniu książki coacha Macieja Bennewicza – prawdopodobnie będziesz. I przekonasz się, które rady udzielone przez mamę, przyjaciółkę, Internet oraz seksuologa są dla ciebie, o których lepiej jest zapomnieć, a które warto wziąć pod uwagę, ale jeszcze nie teraz. Jeśli tylko zechcesz, znajdziesz sposób, by zbudować sobie związek doskonały. Albo bliski doskonałości.

Maciej Bennewicz, „Seks trujący. Seks doskonały. Coaching relacji”

Dla długodystansowców

Seks małżeński to nuda? Tak, tak może być. „Monogamia to najkrótsza droga do unikania seksu” – pisze słynna szwedzka seksuolog Dagmar O’Connor. – „Żaden inny rodzaj relacji nie podsuwa tylu gotowych wymówek i usprawiedliwień, żaden nie dostarcza tylu powodów do spięć, nie podpowiada tylu tematów zastępczych, które nie pozwalają dwojgu ludziom cieszyć się swoją seksualnością”.

Z drugiej strony – jak podkreśla O’Connor – tylko partnerzy, którzy mają do siebie zaufanie i trochę już razem przeżyli, mogą wejść na taki poziom bliskości, który pozwoli im eksplorować, eksperymentować, przekraczać granice. Spełniasz warunek, ale nie bardzo wiesz, w którą stronę granic ruszyć? Dagmar O’Connor ma parę pomysłów i chętnie się nimi dzieli. Żal nie skorzystać. Nie tylko w stałej relacji, także kiedy dopiero zaczynacie randkować.

Dagmar O’Connor, „Jak kochać się z tą samą osobą do końca życia i wciąż to lubić”

Strony: 1 2


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI