Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Trenuj swój mięsień miłości

fot.123rf
12 maja 2016 in Seks by Dagmara Gmitrzak
Z lęku przed bólem i zranieniem przez mężczyznę wolimy założyć na serce zbroję, która chroni, ale też odcina od strumienia życia i miłości. A przecież miłość jest dla niego naturalnym stanem. Pomóż mu zregenerować się i ponownie zaufać.

Poznaj swoje serce – ćwiczenie

Jak codziennie dbać o kontakt z własnym sercem?

Usiądź wygodnie i zamknij oczy. Zrób kilka głębokich wdechów i rozluźniających wydechów. Skieruj uwagę do klatki piersiowej. Bądź świadoma każdego wdechu i wydechu w tym obszarze ciała. Połóż dłoń pośrodku na sercu. Poczuj, jak ciepło dłoni wpływa w głąb ciała. Oddychaj do serca i przez serce. Przywitaj się z nim i spróbuj wzbudzić w sobie uczucie wdzięczności za to, że pracuje dla ciebie 24 godziny na dobę.

Poziom zaawansowany: Powiedz sercu, że pragniesz otworzyć się na nową relację i prosisz o wsparcie. Być może w tym momencie poczujesz potrzebę płaczu. Poddaj się temu uczuciu. Jeśli poczujesz ból fizyczny w sercu, zapytaj je, czy właśnie teraz odzywa się jakaś zadra. Oddychaj głęboko, to umożliwi jej uwolnienie. W miejscu, w którym się znajdowała, wyobraź sobie miód, który pomoże w całkowitej regeneracji.

Zobacz też:

Po czym poznać, że twoje serce jest zamknięte na miłość?

Ćwiczenia:
Przyciągnij miłość  taką, jaką chcesz
Związki a podświadomość: co naprawdę myślisz o miłości?
Spotkanie z czterema aspektami wewnętrznego dziecka

Dagmara Gmitrzak trenerka rozwoju osobistego, socjolog, terapeutka technik holistycznych, autorka książek


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI