Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Żarty a związek

fot.123rf
5 maja 2016 in Seks by Joanna Olekszyk
Poczucie humoru jest naszym największym orężem w walce z przeciwnościami. Dlatego nie zapominaj o potrzebie dobrej zabawy.

Okazuje się, że poczucie humoru ma wpływ na to, jak się dobieramy w pary. Dowody zebrali badacze z zespołu Erica Bresslera z Westfield State College w USA oraz uczeni z McMaster University w Hamilton w Kanadzie. W pierwszym badaniu kobiety oceniały mężczyzn z poczuciem humoru jako bardziej atrakcyjnych i bardziej pożądanych, natomiast skłonność do żartów nie wpływała na ocenę atrakcyjności kobiet w oczach mężczyzn. W kolejnym badaniu okazało się jednak, że mężczyźni za bardziej atrakcyjne uznają kobiety potrafiące docenić żarty innych. Jak komentuje Eric Bressler, eksperymenty dowiodły, że obie płcie doceniają u partnerów poczucie humoru, ale kobiety doceniają w mężczyznach dowcip, bo to świadczy o inteligencji, natomiast oni lubią raczej te kobiety, które śmieją się z ich dowcipów.


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI