Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
24 listopada 2016 in Zdrowie by Dorota Mierzejewska - Floreani

Co poprawia pracę mózgu?

Radzi dietetyczka Monika Areczuk.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl
  • Jedzenie ryb morskich 2 razy w tygodniu usprawnia intelekt nawet o 10 proc. Wegetarianie mogą zjadać odpowiedzialne za to kwasy tłuszczowe z grupy omega wraz ze świeżo tłoczonym olejem lnianym, awokado i suplementami pochodzenia roślinnego.
  • Prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego warunkują witaminy z grupy B, zwłaszcza B1 i B12. Znakomitym źródłem pierwszej są nasiona roślin strączkowych, orzechy, słonecznik, ryby, wieprzowina, warzywa i owoce. Bogatym źródłem B12 jest chude mięso, ryby, jaja, podroby i ser.
  • Warto regularnie zjadać węglowodany złożone, jak kasze, brązowy ryż, mąka z pełnego przemiału czy rośliny strączkowe. Dzięki nim glukoza w organizmie utrzymuje się na właściwym poziomie, co znacząco wpływa na koncentrację.
  • Uzupełniajmy dietę w produkty zawierające żelazo, poprawiające zdolność uczenia się. Duże jego ilości znajdziemy w zielonych roślinach liściastych, strączkowych, orzechach, owocach pestkowych i rodzynkach.
  • Ważnym dla pracy mózgu składnikiem jest cynk, który dostarczymy, włączając do diety pestki dyni i kakao.
  • Witamina E pomaga się skupić, a występuje w olejach roślinnych (słonecznikowym, kukurydzianym, sojowym), też w orzechach, mące pełnoziarnistej, jajach i brukselce.

Strefa zakupów


tytulowa_braun-1

Praktyczny prezent pod choinkę? List do Świętego Mikołaja

Drogi Święty Mikołaju! Nie wiem, czy nie uznasz tego za niegrzeczne zachowanie, ale piszę do Ciebie z zuchwałym apelem – nie lansuj się nadmiernie przy ...
km_tyt

Prezent dla kobiety. Przewodnik po świecie zmysłów.

Zastanawiasz się, co kupić w prezencie mamie, żonie, siostrze, córce, przyjaciółce? Sięgnij po uniwersalny i prosty klucz, którym będziesz kierować się przy wyborze – zmysły. ...
grafika-tytulowa

Prezent dla osoby, o której niewiele wiesz

Jaki prezent wybrać dla osoby, którą tak naprawdę słabo znasz? Nie wiesz, czym się interesuje, o czym marzy i co lubi. W takim wypadku bezpiecznym ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI