Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123RF.com
123RF.com
4 kwietnia 2012 in Joga i sport by redakcja

Wytańcz idealną sylwetkę!

Co roku wraz z pierwszymi oznakami wiosny powracają także nasze kompleksy, chcemy wyglądać atrakcyjnie i jak najlepiej przygotować się do nadchodzącego lata.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Katorżnicze diety cud oraz siłownia, w której bez osobistego trenera ciężko się odnaleźć, to teraz już nie jedyne sposoby na figurę modelki. Idealne kształty gwarantują nam również wszelkiego rodzaju zajęcia taneczne.

Dobrze znane sposoby dbania o siebie nie zapewnią jednak tyle korzyści co taniec, który nie tylko wpływa na poprawę wyglądu, ale jest także inwestycją w nasze zdrowie. Każdy styl tańca może być również określoną terapią, co podkreślają także lekarze. W profilaktyce chorób serca, przy otyłości, osłabieniu kości czy niskiej odporności idealnie sprawdza się „wytańczenie” problemu.

Najefektywniej

Monika Moskwa oraz Sylwia Adamowicz-Nowakowska, tancerki z ogromnym doświadczeniem oraz właścicielki studia tańca Free Art Fusion, opowiadają o dwóch, najsilniej wpływających na sylwetkę, formach tańca.

Taniec ma znaczenie nie tylko dla sfery fizycznej ale także duchowej. Dodaje pewności siebie, rozwija wyobraźnię, uwrażliwia na muzykę, a przede wszystkim pozwala wydobyć i nazwać towarzyszące nam emocje, wyrazić siebie.

Power Combo to jeden z programów treningowych, łączących ćwiczenia aerobowe ze strechingiem. Wzrost metabolizmu, kształtowanie figury oraz spalanie tkanki tłuszczowej, zarówno przed jak i po zajęciach, zapewnione są dzięki zróżnicowanej intensywności wykonywanych ćwiczeń. Praca nad ogólną wytrzymałością ciała, kondycją fizyczną oraz elastycznością mięśni to priorytet. W ciągu sześćdziesięciu minut używane są wszystkie grupy mięśniowe, co skutecznie poprawia naszą sprawność ruchową. Z perspektywy zdrowotnej trening ten nie tylko wzmacnia mięsień sercowy i obniża poziom tłuszczu znajdujący się we krwi, ale ma także bardzo dobry wpływ na pracę układu oddechowego oraz krwionośnego.

Kolejnym, bardziej roztańczonym, stylem jest Pole Dance, czyli tak zwany taniec na rurze. Jak podkreślają przedstawicielki studia tańca Free Art Fusion w Polsce, taniec ten kojarzony jest przez większość z nocnymi klubami oraz kuso ubranymi paniami. W rzeczywistości jednak jest to zwykłe połączenie tańca i fitness. Gama figur, takich jak flying body spiral, inside angel czy bow and arrow, pozwala na doskonałe wypracowanie wszystkich partii mięśni. Dzięki temu modelowane są brzuch, ramiona, pośladki, a także uda, czyli miejsca, których najbardziej się krępujemy. Jak każde zajęcia taneczne, tak i te powodują, że ruchy ćwiczących stają się coraz bardziej pewne i płynne. Jest jednak coś co wyróżnia je na tle pozostałych, bardziej tradycyjnych form. Taniec na rurze, może właśnie dzięki nie najlepszym z nim skojarzeniom, powoduje wyzwolenie niespożytych pokładów kobiecości, pewności siebie i samoakceptacji.

Nie musimy się jednak ograniczać tylko do dwóch opisanych wyżej rodzajów. Istnieje ogromny wachlarz innych form tańca, poczynając od tańca klasycznego, jazzu a kończąc na technikach streetowych tj. hip hop czy house. Każda z nich jest wyjątkowa i w podobnym stopniu przyczyni się do poprawy wyglądu.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI