Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

51745108 - beverage with spinach, celery and pumpkin seeds, detox and healthy food
51745108 - beverage with spinach, celery and pumpkin seeds, detox and healthy food
29 września 2016 in Kocham nie truję, Porady ekspertów by redakcja

Dlaczego detoks organizmu jest taki ważny?

W dzisiejszym świecie jesteśmy narażeni na ogromną ilość toksyn, dużo większą niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Zanieczyszczone jest powietrze, woda i żywność. Można powiedzieć, że płacimy zdrowiem za rozwój cywilizacji.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl
Każdego dnia nasz organizm zajmuje się nie tylko swoją naturalną detoksykacją, czyli wydalaniem produktów ubocznych przemiany materii. Zmaga się również z toksynami z zewnątrz i lekami, które przyjmujemy w coraz większych ilościach. Często zdarza się, że procesy detoksykacji upośledzane są przez czynniki takie jak stres, dieta oparta na wysoko przetworzonych produktach, brak ruchu i niedobór snu. Taka sytuacja prowadzi do znacznego obciążenia wątroby i układu limfatycznego.

Jakie mogą być konsekwencje upośledzonego detoksu?

Gorszy nastrój, depresja wynikające z niewłaściwej syntezy serotoniny. Niewiele osób wie, że większość serotoniny jest produkowana w jelitach, kluczowa jest więc troska o ich prawidłową pracę. Często obserwuje się u pacjentów powiązanie występowania wzdęć i zaparć z wystąpieniem depresji niespowodowanej traumą.

Zaburzenie równowagi hormonalnej wynikające z upośledzonego metabolizowania wydzielanych hormonów. Ten problem jest zdecydowanie bardziej dotkliwy dla kobiet. Coraz więcej z nich ma kłopoty z zajściem w ciążę, nieregularnie miesiączkuje, ma problemy z utrzymaniem wagi i zmaga się z zespołem napięcia przedmiesiączkowego. U mężczyzn zaburzenia równowagi hormonalnej także można zauważyć. Coraz częściej mają z problem z erekcją, zauważają pogorszenie cery, powiększenie się piersi czy przyrost wagi. Bez przywrócenia efektywnego detoksu, nie ma mowy o regulacji gospodarki hormonalnej.

Pogorszenie stanu skóry wynikające z zaburzenia gospodarki hormonalnej. Skóra jest jednym z narządów odpowiedzialnych za wydalanie toksyn, co też w znacznym stopniu wpływa na jej kondycję.

Zmniejszenie poziomu energii życiowej na skutek nieprawidłowej produkcji energii w komórce i nieprawidłowego odżywienia na poziomie komórkowym.

Zaburzenie pamięci i koncentracji na skutek zaburzonej metylacji, czyli bardzo złożonych procesów biochemicznych w organizmie związanych z przetwarzaniem składników odżywczych.

Co można zrobić, by usprawnić detoks?

  • Podstawową zasadą detoksykacji jest ograniczenie dostarczania toksyn, czyli dieta oparta na nieprzetworzonych produktach, głównie roślinnych.
  • Szczególnie wskazane w diecie produkty to te, które są bogate w siarkę, a więc cebula, czosnek, brokuły, kalafior i kapusta. Zwiększają one produkcję silnego antyoksydantu – glutationu.
  • Należy wykluczyć z diety kofeinę, alkohol i papierosy.
  • Zaleca się rozpoczęcie dnia od ciepłej wody z sokiem z cytryny.
  • Pomocna jest suplementacja środkami zawierającymi antyoksydanty, między innymi cynk, selen, witaminy C i E (suplementację najlepiej skonsultować ze specjalistą).
  • Pamiętajmy o aktywności fizycznej – pocenie się ułatwi uwalnianie toksyn. Jeżeli nie ma przeciwwskazań, warto korzystać też z sauny.

Strony: 1 2


Strefa zakupów


sim_contentmarketing_zwierciadlo_gallery_main_20161124

5 sposobów na to, jak mądrze spędzić święta z rodziną (i nie zwariować)

„Rodzinnych świąt w atmosferze bliskości” – tego często życzymy sobie przed świętami. Dlaczego więc Boże Narodzenie znajduje się na liście najbardziej stresujących doświadczeń w życiu ...
tyt_vivus

Świąteczne dekoracje domu – po co je robimy?

Kiedy byliśmy dziećmi, ubieranie choinki to był nasz zaszczytny obowiązek. Chyba każdy jednak pamięta chwilę, gdy mama – czasem sądząc, że nikt jej nie widzi ...
tytulowa_braun-1

Praktyczny prezent pod choinkę? List do Świętego Mikołaja

Drogi Święty Mikołaju! Nie wiem, czy nie uznasz tego za niegrzeczne zachowanie, ale piszę do Ciebie z zuchwałym apelem – nie lansuj się nadmiernie przy ...
km_tyt

Prezent dla kobiety. Przewodnik po świecie zmysłów.

Zastanawiasz się, co kupić w prezencie mamie, żonie, siostrze, córce, przyjaciółce? Sięgnij po uniwersalny i prosty klucz, którym będziesz kierować się przy wyborze – zmysły. ...
grafika-tytulowa

Prezent dla osoby, o której niewiele wiesz

Jaki prezent wybrać dla osoby, którą tak naprawdę słabo znasz? Nie wiesz, czym się interesuje, o czym marzy i co lubi. W takim wypadku bezpiecznym ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI