Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

51745108 - beverage with spinach, celery and pumpkin seeds, detox and healthy food
51745108 - beverage with spinach, celery and pumpkin seeds, detox and healthy food
29 września 2016 in Kocham nie truję, Porady ekspertów by redakcja

Dlaczego detoks organizmu jest taki ważny?

W dzisiejszym świecie jesteśmy narażeni na ogromną ilość toksyn, dużo większą niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Zanieczyszczone jest powietrze, woda i żywność. Można powiedzieć, że płacimy zdrowiem za rozwój cywilizacji.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl
Każdego dnia nasz organizm zajmuje się nie tylko swoją naturalną detoksykacją, czyli wydalaniem produktów ubocznych przemiany materii. Zmaga się również z toksynami z zewnątrz i lekami, które przyjmujemy w coraz większych ilościach. Często zdarza się, że procesy detoksykacji upośledzane są przez czynniki takie jak stres, dieta oparta na wysoko przetworzonych produktach, brak ruchu i niedobór snu. Taka sytuacja prowadzi do znacznego obciążenia wątroby i układu limfatycznego.

Jakie mogą być konsekwencje upośledzonego detoksu?

Gorszy nastrój, depresja wynikające z niewłaściwej syntezy serotoniny. Niewiele osób wie, że większość serotoniny jest produkowana w jelitach, kluczowa jest więc troska o ich prawidłową pracę. Często obserwuje się u pacjentów powiązanie występowania wzdęć i zaparć z wystąpieniem depresji niespowodowanej traumą.

Zaburzenie równowagi hormonalnej wynikające z upośledzonego metabolizowania wydzielanych hormonów. Ten problem jest zdecydowanie bardziej dotkliwy dla kobiet. Coraz więcej z nich ma kłopoty z zajściem w ciążę, nieregularnie miesiączkuje, ma problemy z utrzymaniem wagi i zmaga się z zespołem napięcia przedmiesiączkowego. U mężczyzn zaburzenia równowagi hormonalnej także można zauważyć. Coraz częściej mają z problem z erekcją, zauważają pogorszenie cery, powiększenie się piersi czy przyrost wagi. Bez przywrócenia efektywnego detoksu, nie ma mowy o regulacji gospodarki hormonalnej.

Pogorszenie stanu skóry wynikające z zaburzenia gospodarki hormonalnej. Skóra jest jednym z narządów odpowiedzialnych za wydalanie toksyn, co też w znacznym stopniu wpływa na jej kondycję.

Zmniejszenie poziomu energii życiowej na skutek nieprawidłowej produkcji energii w komórce i nieprawidłowego odżywienia na poziomie komórkowym.

Zaburzenie pamięci i koncentracji na skutek zaburzonej metylacji, czyli bardzo złożonych procesów biochemicznych w organizmie związanych z przetwarzaniem składników odżywczych.

Co można zrobić, by usprawnić detoks?

  • Podstawową zasadą detoksykacji jest ograniczenie dostarczania toksyn, czyli dieta oparta na nieprzetworzonych produktach, głównie roślinnych.
  • Szczególnie wskazane w diecie produkty to te, które są bogate w siarkę, a więc cebula, czosnek, brokuły, kalafior i kapusta. Zwiększają one produkcję silnego antyoksydantu – glutationu.
  • Należy wykluczyć z diety kofeinę, alkohol i papierosy.
  • Zaleca się rozpoczęcie dnia od ciepłej wody z sokiem z cytryny.
  • Pomocna jest suplementacja środkami zawierającymi antyoksydanty, między innymi cynk, selen, witaminy C i E (suplementację najlepiej skonsultować ze specjalistą).
  • Pamiętajmy o aktywności fizycznej – pocenie się ułatwi uwalnianie toksyn. Jeżeli nie ma przeciwwskazań, warto korzystać też z sauny.

Strony: 1 2


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI