Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

24 października 2014 in Kultura by redakcja

Utwór tygodnia Młodej Polskiej Filharmonii:,,Smuga cienia” Kilara

W naszym cyklu „utwór tygodnia" polecany przez stypendystów MPF, Paweł Piętka wybrał ,,Smuga cienia” Wojciecha Kilara. Dlaczego? „Wybrałem muzykę filmową, która działa na wyobraźnię, tworząc w głowie różne obrazy. Chciałem także oddać hołd wybitnej postaci, jaką był Wojciech Kilar".

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Paweł Piętka, waltornista.  Stypendysta MPF od 2013 roku.

Zapytany o ostatnie osiągnięcia, którymi chciałby się pochwalić, wymienia II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych Blaszanych w Opolu w 2012 roku oraz wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Waltorniowym w Łodzi w 2012 roku.

fot. arch. pryw.

 

Muzyczny kwestionariusz MPF

Moja przygoda z muzyką zaczęła się… w strażackiej orkiestrze z Nadarzyna,
w której gram do dziś. Uważam, że ruchy amatorskie to bardzo dobry sposób na zachęcenie młodzieży do kontaktu z muzyką „od kuchni”.

Kiedy nie gram… robię to, co zwykły człowiek w moim wieku albo po prostu oddaję się lenistwu 🙂

Młoda Polska Filharmonia to… to przede wszystkim projekt związany z przygotowaniem do profesjonalnego grania w orkiestrze. Dla mnie to – obok wspaniałej atmosfery, jaką stwarzają utalentowani młodzi muzycy – nauka współpracy, profesjonalizmu i skupienia w momentach tego wymagających (próby, koncerty). Jest to także moim zdaniem najlepszy sposób na zdobycie wiedzy praktycznej potrzebnej młodemu muzykowi do pracy w orkiestrze.

Moje najbliższe plany to… przygotowanie się do egzaminów wstępnych na studia.

Dlaczego wybrałem ten utwór? Przy wyborze muzyki miałem dylemat. Wybrałem jednak muzykę filmową, która działa na naszą wyobraźnię, tworząc w głowie różne obrazy, na chwilę wyrywa nas z tego świata i przenosi w miejsca magiczne. Wydaje mi się ona bardziej przystępna od muzyki stricte klasycznej, która także daje mi wiele radości, ale bywa często tak trudna do zrozumienia. Mój wybór to także hołd dla wybitnej postaci, jaką był Wojciech Kilar.

 


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI