Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
18 lutego 2015 in Styl Życia by redakcja

Jak podróżują single?

Liczba podróżujących singli rośnie, a z najnowszego raportu Travelplanet.pl. wynika, że na samotne wyjazdy częściej decydują się kobiety niż mężczyźni. Dlaczego podróżujemy w pojedynkę?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Polacy przestają bać się samotnych wypraw, są otwarci na nowe wyzwania, lepiej znają języki obce. Biura podróży oferują bardzo różnorodne wycieczki: od leniwego wypoczynku, przez wyjazdy dla aktywnych, po zwiedzanie najdalszych zakątków świata.

Według dr Mai Jedlińskiej z Katedry Marketingu i Zarządzania Gospodarką Turystyczną Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu wzrost wyjazdów singli, w tym kobiet, to przekraczanie pewnych barier socjologicznych. Kobiety są coraz bardziej niezależne i odważne, a samodzielną wyprawę traktują często jako wyzwanie. Na popularność podróży wpływa także trend ,,work–life balance”, czyli dbałość o zachowanie równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym.  Coraz więcej osób czuje potrzebę pełnego odpoczynku, spełniania marzeń, w tym również tych podróżniczych.

Single najchętniej odwiedzają Egipt, Grecję i Turcję. Popularnością cieszą się też Tunezja czy Bułgaria.  Samotni mężczyźni chętnie wyjeżdżają także na Malediwy, do USA i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Dla podróżujących samotnie kobiet najbardziej atrakcyjne zagraniczne kierunki to Chiny, Izrael i Kenia. Ale turystki lubią też urlopy w kraju: nawet dwa razy częściej niż ogół turystów biur podróży wyjeżdżają w góry, nad morze czy nad jeziora.

Interesująca jest to, że samotni podróżnicy wolą niższe kategorie hoteli, są skłonni zrezygnować z hotelowych posiłków na rzecz lokalnych specjałów i jedzenia na mieście. Są także bardziej aktywni: zamiast leżenia na plaży wybierają uprawianie sportów i wycieczki objazdowe połączone ze zwiedzaniem i poznawaniem innych kultur.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI