Wyjazd na wakacje autobusem

123rf.com

Wiele osób decyduje się jechać na wakacje autobusem. Przewoźnicy oferują zazwyczaj tańsze niż koleje czy samoloty bilety, a dzięki dużej konkurencji na rynku standard podróży jest równie wysoki. Zanim kupi się bilet warto sprawdzić, czy firma jest godna zaufania i czy spełnia wszystkie oczekiwania. Na co uważać?
Rezerwacja online
Sprzedaż biletów online jest obecnie standardem wśród najbardziej liczących się na rynku przewoźników. Jest to bardzo wygodna forma zakupu, bowiem znacznie ogranicza czas, który trzeba poświęcić na przygotowanie do podróży. Jednak i tu mogą kryć się pułapki, o których warto pamiętać. „Kupując bilet przez Internet należy pamiętać o rachunku online. Jest to ważne o tyle, że stanowi on podstawę do ewentualnej reklamacji czy zwrotu”, mówi Tomasz Sadowski, kierownik ds. marketingu i promocji OKbus. Rezerwując przejazd, warto dowiedzieć się, czy istnieje możliwość samodzielnej zmiany terminu przejazdu. Elastyczny cennik i możliwość zakupu tanich biletów z wyprzedzeniem to następny punkt, który warto wziąć pod uwagę przy wyborze firmy.

Warto zapoznać się z regulaminem
Regulamin to podstawa, ponieważ reguluje m.in. zasady wycofania się z transakcji czy zmiany terminu przejazdu. Regulamin powinien być dostępny na stronie – jeśli nie ma go tam, lepiej dwa razy się zastanowić przed zakupem biletu. Brak jasnych informacji powinien wzbudzić niepokój podróżującego.

Wygląd autobusu ma znaczenie
O komforcie jazdy decyduje stan oraz wyposażenie autokaru. Stare, pozbawione klimatyzacji pojazdy nie spełniają tego warunku. Są niewygodne, jest w nich duszno, a na dodatek często się psują, co może stanowić zagrożenie nawet dla życia pasażerów. Najważniejsi na rynku przewoźnicy stawiają więc na nową flotę. Nie bez powodu. Takie autobusy to znacznie większa wygoda dla podróżujących. Pamiętajmy, że trasa może zająć od kilku do nawet kilkunastu godzin. Chodzi nie tylko o konfort, ale również o zdrowie. Niewygodne fotele, niewielkie odległości między nimi – to czynniki, które sprzyjają wystąpieniu wielu schorzeń. Elementy takie, jak klimatyzacja, dostęp do darmowego Wi-Fi, wygodne fotele oraz sprzęt elektroniczny, jak na przykład tablet, sprawiają, że podróż mija szybciej. Przed trasą warto upewnić się, jakimi autobusami dysponuje przewoźnik, którego liniami zamierzamy podróżować.

Przewoźnik w sieci
A jak najłatwiej sprawdzić przewoźnika? Odwiedzając stronę internetową oraz profil na Faceboku. Witryna www to miejsce, gdzie podróżujący mogą zapoznać się z pełną ofertą, szczegółami dotyczącymi poszczególnych tras czy floty, jaką dysponuje przewoźnik, oraz ze wszystkimi obowiązującymi promocjami. Powinna też dawać możliwość rezerwacji biletów online. Dobrze, aby miała wersję mobilną, co ułatwia korzystanie z Internetu klientom używającym smartphone’ów. Umożliwia ona dokonanie rezerwacji biletu w każdym miejscu. „Facebook spełnia bardzo ważną rolę w komunikacji z pasażerami i potencjalnymi klientami. Podróżującym daje możliwość lepszego poznania przewoźnika, a firmie przekazywania na bieżąco informacji o najnowszych promocjach czy ewentualnych zmianach”, dodaje ekspert z OKbusa.

Przygotowanie do podróży
Gdy już mamy bilet, pozostaje tylko przygotować się do podróży. Niezależnie od tego, czy będzie ona długa czy krótka, pamiętajmy o kilku zasadach. Największy bagaż zawsze idzie do bagażnika, dlatego warto zaopatrzyć się w torbę podręczną, w której powinny się znaleźć dokumenty, pieniądze, ale także picie, jedzenie czy książka. Osoby z chorobą lokomocyjną muszą pamiętać, by przed podróżą zażyć zalecane leki. Niektórym pomaga również żucie gumy czy ssanie cukierka. W przypadku dłuższych podróży warto pomyśleć o specjalnej poduszce do spania w autobusie i samochodzie, dzięki której nie nadwyrężymy sobie szyi. Na koniec pamiętajmy o czymś do czytania lub słuchania, co znacznie skróci czas podróży.

Otrzymujesz tę wiadomość ponieważ Twój adres został zapisany w naszej bazie osób zainteresowanych informacjami z Wydawnictwa Zwierciadło. aby nie otrzymywać wiadomości z grupy mailingowej Zwierciadlo.pl, wypisz się z niej, odwiedzając ten link