Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
20 lutego 2012 in Parenting by redakcja-2

Karmienie butelką

Mamy nie karmią piersią z różnych przyczyn: choroby swojej lub malucha, depresji poporodowej i - choć zdarza się to rzadko - zbyt małej ilości pokarmu. Bywa że wracając do pracy, podejmują decyzję o odstawieniu dziecka od piersi. Niepotrzebne jest w takich sytuacjach poczucie winy. Podawaniu dziecku butelki też mogą towarzyszyć czułe spojrzenia, przytulanie i uśmiechy.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl
  1. Najpierw wybierz się do sklepu. Kup smoczki i butelki. Przekonasz się, że wybór nie jest łatwy. Producenci prześcigają się w ofertach. Są smoczki antykolkowe, o anatomicznym kształcie przypominającym pierś, masujące dziąsła. Butelki szklane, plastikowe, o przeróżnych kształtach i we wszystkich kolorach tęczy. Jeśli maluch nie zaakceptuje pierwszego zakupu, spróbuj z kolejnym smoczkiem. Może będziesz musiała zaproponować mu kilka.
  1. Praktycznym zakupem przy karmieniu butelką jest sterylizator, w którym będziesz dezynfekować butelki, by nie rozwijały się w nich bakterie. Możesz go zastąpić po prostu garnkiem z wrzątkiem. Przyda się także podgrzewacz do butelek i ochraniacz ze styropianu na spacery.
  1. W wyborze mieszanki zdaj się na pediatrę. Doradzi mleko odpowiednie dla wieku, wagi i stanu zdrowia dziecka. Początkowe mleko modyfikowane składem przypomina pokarm matki. Zawiera substancje odżywcze w przyswajalnej formie, prebiotyki sprzyjające osiedlaniu się przyjaznych bakterii w przewodzie pokarmowym, wielonienasycone kwasy tłuszczowe, konieczne dla rozwoju układu nerwowego. Mleko następne, które podaje się od piątego miesiąca życia zawiera więcej żelaza, witamin, minerałów, ponieważ razem z dzieckiem rosną jego potrzeby.
  1. Przygotowanie mieszanki jest proste. Do butelki nalewasz przegotowaną, ciepłą wodę, wsypujesz odpowiednią ilość mleka w proszku i rozpuszczasz, potrząsając butelką. Przed podaniem dziecku jedzenia, koniecznie sprawdź na przegubie ręki, czy mleko nie jest za gorące.
  1. Gdy karmisz dziecko, usiądź wygodnie, przytul je, by czuło twoją bliskość. Przechylaj butelkę tak, by mleko wypełniało smoczek, żeby malec nie nałykał się powietrza. Gdy dziecko się naje, podnieś je do pionu, by mu się odbiło.

Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI