Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
13 maja 2015 in Psychologia by Kamila Kubiak

12 kroków do spełnienia marzeń. Krok 6: Mów głośno i wyraźnie o swoim marzeniu

Walczysz o swoje marzenie. Bądź z siebie bardzo, bardzo dumna, gdyż to co robisz jest wspaniałe. Obecnie realizujesz kolejny krok lub powtarzasz poprzedni, ale najważniejsze jest to, że działasz. Pamiętaj „samo nie dzieje się nic”.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Zobacz Krok 1: dobrze opracuj cel!, Krok 2: podziel swój cel na etapy!, Krok 3: wizualizacja, Krok 4: zaczynasz działać, Krok 5: Zwycięstwo motywuje, a porażka uczy

W tym felietonie chcę podpowiedzieć Ci, w jaki sposób szybciej i łatwiej dojść do celu. Jaki to sposób? To nic innego, jak mówienie na głos o swoim marzeniu. Tak, dokładnie, głośno i wyraźnie, bez obaw, że ktoś Ci je ukradnie lub Cię wyśmieje. Ci, którzy śmieją się z Twoich marzeń tak naprawdę za moment będą z zazdrością spoglądać jak z odwagą zmieniasz je w rzeczywistość. Śmieją się, bo lęk, który im towarzyszy, nie pozwala im zrobić tego, co Ty już zrobiłaś. A marzenia Ci nie ukradną, bo nie da się go skraść. Dlatego nie zważaj na tych, którzy nie stoją za Tobą murem. Idź swoją wybraną drogą do celu.

Tasiemka na nadgarstku daje Ci znak, byś nie zapominała lub nie obawiała się mówić o rzeczach, których potrzebujesz. Często nie zdajemy sobie sprawy, że druga osoba nie ma zielonego pojęcia o tym, co kryje się w naszym wnętrzu. I choćby nie wiem jak chciała, to nie zgadnie, o co Ci chodzi. Nikt nie zgadnie, czego chcesz dopóki mu tego konkretnie nie powiesz. Dlatego ChouChou krzyczy „podziel się z nią/nim Twoim marzeniem, nie obawiaj się, bo może będzie mógł pomóc”.

Dlaczego warto mówić o marzeniu? Mianowicie dlatego, że nie zawsze znasz wszystkie rozwiązania. Ale zawsze istnieje ktoś, kto może je znać. Przecież każdy człowiek posiada inne doświadczenia, inną wiedzę i specjalizuje się w czymś innym. Niekiedy osoby będą Ci podsuwać gotowe rozwiązania, kiedy indziej dadzą Ci początek jakiejś myśli lub sposobu na pokonanie problemu. To od Ciebie zależy, czy skorzystasz z ich pomocy, czy nie. Ja radzę zastanowić się nad tym, co proponuje Ci ktoś inny i przemyśleć „czy to jest właśnie to, czego mi potrzeba”. Jeśli tak, to przyjmij jego pomoc i bardzo szczerze za nią podziękuj, bo przecież ta osoba nie ma żadnego obowiązku Ci pomagać, to wszystko zasługa dobrej woli.

Przytoczę Ci historię która przydarzyła mi się podczas zbierania materiałów do mojego filmu. Powiedziałabym, że to wszystko było wynikiem przypadku, lecz nic nie dzieje się przez przypadek.. Pewnego dnia trafiłam do mędrca. Podczas rozmowy o marzeniach zwierzyłam mu się, że ja realizuję wszystkie swoje cele. Na co on z uśmiechem stwierdził, że go to nie dziwi, bo jestem u niego od niecałej godziny, a już zdołałam mu w uroczy sposób opowiedzieć o tym, co jest mi potrzebne. Stwierdził, że należę do grupy ludzi którzy, kiedy potrzebują czekolady, to zaczynają jej poszukiwania. I wiecznie mówią wszystkim, że chcą czekolady. A gdy ktoś powie im, że ma ziarna kakao, oni biorą ziarna, szczerze za nie dziękują i zaczynają poszukiwania kogoś, kto im te ziarna zmieli. I przyznam, że się z nim absolutnie zgadzam.

Strony: 1 2


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI