Fałszywi przyjaciele – 20 typów (cz. 2)

Jeśli swój czas chcesz zainwestować jedynie w prawdziwe, wartościowe i rozwijające relacje, rozpoznaj fałszywych przyjaciół. A potem podejmij decyzję, czy dalej pragniesz ich obecności w swoim życiu.
1. Uroczy Piotruś Pan

Jest czarujący i trzeba ratować go z tarapatów, w które co i rusz wpada. Nie grzeszy on odpowiedzialnością i realnym rozeznaniem sytuacji. Jeśli zrezygnujesz z Uroczego okaże się, czy byłaś dla niego jedynie pogotowiem ratunkowym, czy prawdziwym przyjacielem. Warto też pamiętać, że nie jesteś w stanie nikomu naprawdę pomóc, dopóki ta osoba nie jest gotowa na przyjęcie pomocy.

2. Banda znajomych z Facebooka

Jeśli znakomita część twoich „przyjaciół” ma swoje konta na portalach społecznościowych, tracisz prawdziwe życie i szanse na autentyczne relacje. Lepsza jest garstka przyjaciół, którzy istnieją w realu, i którym można zaufać, niż mnóstwo zdjęć, wpisów i komentarzy. Nie jest to zło samo w sobie, ale internetowi znajomi nie mogą zastąpić tych, z którymi spotykasz się, gdy nie siedzisz przed komputerem.

3. „Oświecony Budda”

Wydaje się, że ktoś taki żyje w innym wymiarze, ty nie, ponieważ to ty płacisz za kawę czy obiad, kiedy się z nim spotykasz. Pomyśl, co zrobisz z gotówką, którą na niego wydajesz, gdy pozbędziesz się fałszywego Buddy ze swojego życia.

4. Flirtujący współpracownik

Jeśli nie jesteś zainteresowana bliższą relacją z kolegą z biura, który przekracza twoje granice, ustaw je na nowo. Uleganie pokusom „niewinnego” flirtowania w biurze (zwłaszcza, gdy oboje albo jedno z was żyje w związku) zwykle przykro się kończy.

5. Snob

Ta osoba sprawia, że źle się czujesz w swoich dżinsach i samochodzie. Dla snoba najważniejsze są metki, ceny i prestiż, nie ty jako osoba. Jeśli nie chcesz być towarem, unikaj Snoba.