Czy jest Ci potrzebny coach?

fot.123rf

W ciągu ostatnich 10 lat, z doświadczenia i cennych porad profesjonalnych coachów skorzystało wielu pracowników kadry zarządzającej i menadżerskiej. Jeśli masz wątpliwości, czy również Tobie potrzebne jest wyzwolenie potencjału zawodowego z pomocą trenera biznesu, odpowiedz sobie na kilka poniższych pytań i podejmij decyzję o swojej przyszłości.
Czy wiem, czego nie wiem?

reklama

Według coachów, jednym z większych problemów osób zarządzających zespołami jest fakt, że nie zdają sobie oni sprawy, jak wiele muszą się jeszcze nauczyć. Kluczem do sukcesu jest zrozumienie, jakie są nasze braki i co możemy poprawić, aby efektywnie pełnić kierownicze role. W takiej sytuacji trener biznesu może wskazać nam odpowiednią drogę do uzyskania niezbędnych umiejętności i wiedzy.

Czy jestem tam, gdzie chcę być?

To właśnie miejsce pracy, poczucie spełnienia oraz satysfakcji z wykonywanego zajęcia sprawia, że pracownicy stają się w pełni zadowoleni ze swojej pracy. Jeśli wyobrażasz sobie swoje wymarzone stanowisko w firmie, ale nie wiesz co zrobić, by je otrzymać – trener pomoże Ci sformułować najlepszy plan działania i aktywnie zmotywuje Cię, byś mógł osiągnąć najambitniejsze celesugerują eksperci Monster Polska.

Czy mam jasne cele zawodowe?

Jeśli jesteś nieszczęśliwa w swojej pracy, a brak Ci odwagi albo determinacji, by to zmienić – coach lub doradca zawodowy będzie w stanie wyrwać Cię z marazmu i otworzyć przed Tobą nowe drzwi do kariery.

Czy jestem zainteresowana samorozwojem?

Rolą trenera jest pokazanie, że największą przeszkodą do osiągnięcia sukcesu jest w najczęstszych przypadkach brak wiary w siebie oraz blokowanie swojego potencjału. Gotowość do zmian oraz inwestycja w samorozwój nie będą czasem straconym.

Czy jestem ambitna?

Nic nie dzieje się bez przyczyny. Kluczem do sukcesu, czy to w zarządzaniu zespołami, czy w osiąganiu kolejnych szczebli rozwoju jest zaangażowanie i ciężka praca. Jeśli masz kłopot z motywacją, poradź się coacha. Nie tylko nakieruje Cię on na odpowiednie priorytety ale sprawi również, że będziesz prawdziwie dumny ze swoich osiągnięć.

Czy jesteś gotowa ciężko pracować?

Nie oczekuj, że trener zmusi Cię do pracy. Będzie to jedynie skuteczny doradca oraz osoba motywująca Cię do wytężonego wysiłku. Reszta zależy już tylko od twoich chęci. Przede wszystkim nastaw się na działanie, a efekty przyjdą niebawem.