Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Trzydziestka: czas na działanie

fot.123rf
4 marca 2016 in Psychologia by Dagmara Gmitrzak
Trzydzieste urodziny to najlepszy czas, by wyznaczyć sobie nowe cele i naprawdę docenić swoją kobiecość – twierdzi coach Dagmara Gmitrzak.

Tuż przed trzydziestką wyobrażałam sobie, że nowy etap mojego życia będzie obfitował w nowe doświadczenia, i nie myliłam się. Lata trzydzieste to dla mnie czas rozkwitu nowych umiejętności, darów wewnętrznych i twórczości. W tym czasie często zadawałam sobie pytania: „Co tak naprawdę mam tutaj do zrobienia?”, „Co mogę wnieść do świata?”, „Jaka jest moja życiowa misja?”. Odpowiedzi zaczęły się stopniowo pojawiać i wpływać na podejmowane przeze mnie życiowe decyzje. Czułam, że poznanie ścieżki powołania jest najważniejszym celem mojego życia w tym czasie. Trzydziestka to dla mnie również okres rozkwitu kobiecości. Pogłębienie kontaktu ze sobą jako kobietą. Nauka akceptacji, troski i kochania siebie. Ale również asertywności oraz stawiania granic.

Jedną z cenniejszych umiejętności, które znacznie przyspieszają nasz rozwój, niezależnie od etapu, na jakim jesteśmy, to wyciąganie nauk z życiowych lekcji. Wchodzenie w wewnętrzną przestrzeń dyskomfortu i drążenie. Szukanie odpowiedzi na pytanie: „Czego życie chciało mnie nauczyć?”. Jednym słowem: rozwój, który dostajemy w pakiecie za darmo. Każda kolejna dekada życia to w pewien sposób nowy stopień trudności. Wiesz już więcej, ale pojawiają się kolejne drzwi i okazuje się, że twoja wiedza nie zawsze ułatwia ci życie, a czasami je komplikuje. Życie jest nieprzewidywalne, w tym zresztą tkwi jego smak. Czasami więc lepiej jest poddać się fali, zamiast główkować i analizować.

Jeśli jesteś właśnie na nowym etapie, chciałabym cię zainspirować do wewnętrznych poszukiwań: darów, talentów, pragnień i marzeń. Bo nikt inny poza tobą nie wie, co jest dla ciebie najlepsze. Tylko ty możesz odnaleźć swoją prawdę i żyć w pełni swoim życiem. Celebrować je i cieszyć się z bycia kobietą. Znajdziesz tutaj kilka propozycji ćwiczeń na ten nowy etap życia.

Zobacz ćwiczenia coachingowe dla trzydziestolatek


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI