Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
4 marca 2016 in Psychologia by Dagmara Gmitrzak

Trzydziestka: czas na działanie

Trzydzieste urodziny to najlepszy czas, by wyznaczyć sobie nowe cele i naprawdę docenić swoją kobiecość – twierdzi coach Dagmara Gmitrzak.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Tuż przed trzydziestką wyobrażałam sobie, że nowy etap mojego życia będzie obfitował w nowe doświadczenia, i nie myliłam się. Lata trzydzieste to dla mnie czas rozkwitu nowych umiejętności, darów wewnętrznych i twórczości. W tym czasie często zadawałam sobie pytania: „Co tak naprawdę mam tutaj do zrobienia?”, „Co mogę wnieść do świata?”, „Jaka jest moja życiowa misja?”. Odpowiedzi zaczęły się stopniowo pojawiać i wpływać na podejmowane przeze mnie życiowe decyzje. Czułam, że poznanie ścieżki powołania jest najważniejszym celem mojego życia w tym czasie. Trzydziestka to dla mnie również okres rozkwitu kobiecości. Pogłębienie kontaktu ze sobą jako kobietą. Nauka akceptacji, troski i kochania siebie. Ale również asertywności oraz stawiania granic.

Jedną z cenniejszych umiejętności, które znacznie przyspieszają nasz rozwój, niezależnie od etapu, na jakim jesteśmy, to wyciąganie nauk z życiowych lekcji. Wchodzenie w wewnętrzną przestrzeń dyskomfortu i drążenie. Szukanie odpowiedzi na pytanie: „Czego życie chciało mnie nauczyć?”. Jednym słowem: rozwój, który dostajemy w pakiecie za darmo. Każda kolejna dekada życia to w pewien sposób nowy stopień trudności. Wiesz już więcej, ale pojawiają się kolejne drzwi i okazuje się, że twoja wiedza nie zawsze ułatwia ci życie, a czasami je komplikuje. Życie jest nieprzewidywalne, w tym zresztą tkwi jego smak. Czasami więc lepiej jest poddać się fali, zamiast główkować i analizować.

Jeśli jesteś właśnie na nowym etapie, chciałabym cię zainspirować do wewnętrznych poszukiwań: darów, talentów, pragnień i marzeń. Bo nikt inny poza tobą nie wie, co jest dla ciebie najlepsze. Tylko ty możesz odnaleźć swoją prawdę i żyć w pełni swoim życiem. Celebrować je i cieszyć się z bycia kobietą. Znajdziesz tutaj kilka propozycji ćwiczeń na ten nowy etap życia.

Zobacz ćwiczenia coachingowe dla trzydziestolatek


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI