Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
17 sierpnia 2015 in Seks by Joanna Keszka

Ćwiczenia Kegla zamiast (niedo)czekania na erotyczny cud

Miałam orgazm, kiedy podnosiłam ciężarki na siłowni. W tym czasie wykonywałam ćwiczenia Kegla. To pewnie przez to.” – powiedziała Cameron Diaz. No właśnie, jeśli zależy nam na udanym życiu seksualnym, nie wystarczy leżeć w łóżku i pachnieć. Dobrze jest znać swoje ciało i umieć skupić się bardziej na swoim podnieceniu i pragnieniu zaspokojenia niż tylko na swoim partnerze.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Do radości z seksu nam kobietom potrzeba mniej martwienia się o swój wygląd, a więcej wiedzy na temat swojej seksualności oraz odwagi i ciekawości niezbędnej do tego, żeby odkrywać wszystko to, co Matka Natura nas hojnie wyposażyła w sferze seksualnej.

Kobiety, które lubią swoje ciało i kryjące się w nim pożądanie czują jak podniecenie rozpulchnia pochwę, jak powiększa się łechtaczka, jak pulsuje nasze ciało od pasa w dół. Takie kobiety mają orgazm. Są też kobiety, które nie zwracają uwagi na swoje ciało. Żyją w złudnym przekonaniu, że penis to magiczny miecz, które je wypełni i swoim dotknięciem zapewni im orgazm. Nie rozbudzają swoich erotycznych emocji, nie zwracają uwagi na to, co dzieje się wokół ich pochwy, o ile nie jest to związane bezpośrednio z samym penisem. Takie kobiety nie przeżywają orgazmów.

Moja podstawowa podpowiedź dla wszystkich kobiet: spróbuj ćwiczyć mięśnie Kegla. Odkrywaj, jak ciało czeka, aż je zauważysz i jak odwdzięczy ci się za regularny trening. Jak intensyfikują się twoje doznania zarówno w czasie solo seksu i w trakcie zabawy z partnerem. Dobrze jest nie lekceważyć tego treningu. Zestawy ćwiczeń są szybkie i łatwe i przynoszą wiele korzyści: nie tylko zapewniają silniejsze doznania w czasie seksu, ale także zapobiegają problemom związanym z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Naucz się kojarzyć ćwiczenia z podnieceniem, a ciało się dostosuje. Kiedy jesteś podniecona, zarówno w towarzystwie swojego partnera, jak i solo, dołącz ćwiczenia mięśni Kegla, żeby wzmocnić swoje pożądanie i satysfakcję z seksu. Włącz zabawę z napinaniem i rozluźnianiem mięśni dna miednicy do swojego erotycznego repertuaru.

Seksualność kobiet i mięśnie Kegla  

Jako niestrudzona promotorka kobiecego prawa do przyjemności w polskich rozmowach na temat seksu, uwielbiam ćwiczenia mięśni Kegla za to, że pozwalają kobietom odkryć i poczuć wreszcie swój erotyczny potencjał. Otóż mięśnie dna miednicy to system 14 różnych, połączonych ze sobą mięśni. A najważniejszym mięśniem dna miednicy jest mięsień łonowo-guziczny, który jest odpowiedzialny jest za następujące fantastyczne rzeczy, które mogą dziać się z kobiecym ciałem:

  1. Napompowanie krwi do łechtaczki – Dzięki temu łechtaczka oraz jej szczęśliwa posiadaczka stają się bardziej pobudzone i wrażliwe na wszelkiego rodzaju bodźce w czasie seksu.
  2. Zwiększone doznania podczas stosunku – Uwierz mi, śluzówka pochwy nie jest zbyt dobrze wyposażona w zakończenia nerwowe i tak naprawdę nie odczuwa zbyt wiele. Jeśli umieścisz palec wskazujący w pochwie i delikatnie przejedziesz po śluzowce, to nie poczujesz prawie nic. W rzeczywistości przyjemne odczucia pochodzą głównie z mięśni dna miednicy, które tworzą pętlę wokół pochwy. Wszystkie mięśnie mają w sobie zakończenia nerwowe, które reagują na rozciąganie. Im mocniejszy i bardziej jędrny jest mięsień, tym więcej ma zakończeń. A więc silne, jędrne mięśnie Kegla będą bardziej naciągane przez penisa i mocniej będziemy odczuwać cała akcję jako przyjemność.
  3. Ścisnąć partnera – Wyćwiczone mięśnie Kegla to nieodzowny atrybut każdej kandydatki na kochankę doskonałą. Mówiąc wprost, mięsień łonowo-guziczny pomaga ci mocno pochwycić twojego partnera, co sprawia zwiększa przyjemność z seksu u niego i u ciebie. O kobietach, które mają wyćwiczone mięśnie dna miednicy mówi się, że w ich towarzystwie nawet mężczyzna z zapałką czuje się tak, jakby miał kubańskie cygaro.
  4. Dla kobiet jest to także wyjątkowo przyjemna forma autostymulacji – Leżąc na łóżku lub kanapie z nogami zgiętymi w kolanach i rozstawionymi na szerokość bioder wybierz podniecający obraz w swojej głowie i dołącz do niego trening. Ciesz się swoim podnieceniem i pochwą, która na nie reaguje.

Warto znać swoje ciało i zamiast wierzyć w bajki o nadprzyrodzonych mocach penisa, który podobno ma kobietom wystarczać do przeżywania orgazmów. Lepiej zaprzyjaźniać się i eksperymentować ze swoim wspaniałym ciałem i wykorzystywać wszystko to, w co nas tak hojnie zaopatrzyła Matka Natura.

Kiedy wytrenujesz już mięśnie dna miednicy, zacznij się nimi bawić w łóżku razem z partnerem. Spróbuj podczas stosunku rytmicznie zaciskać mięśnie Kegla seriami krótkich skurczy. A kiedy nabierzesz wprawy, zacznij eksperymentować z dłuższymi skurczami. Podczas współżycia możesz użyć kulek gejszy, co zwiększy Twoją wrażliwość i doznania obu stron. Dbajmy więc o mięśnie dna miednicy. Dla zdrowia i dla przyjemności wszystkich kobiet.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI