1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

5 kroków do lepszego seksu – co proponują eksperci?

Gdy wydaje ci się, że nie masz ochoty na seks, rozpocznij od czułości. (Fot. iStock)
Gdy wydaje ci się, że nie masz ochoty na seks, rozpocznij od czułości. (Fot. iStock)
To, co przeżywamy w łóżku, zależy od poziomu naszej świadomości. Judy Dutton, pisarka i redaktorka, autorka książki „How We Do It: How the Science of Sex Can Make You a Better Lover” („Jak to robimy: jak nauka o seksie może uczynić cię lepszym kochankiem”), na podstawie wyników badań naukowych, ankiet i rozmów z ludźmi, podaje kilka wskazówek, które prowadzą do bardziej satysfakcjonującego życia seksualnego.

Róbcie coś razem nie tylko w łóżku

Zapomnij o takich „afrodyzjakach” jak kolacja i film. Judy Dutton sugeruje, żeby zapisać się wspólnie na lekcje tańca lub kurs gotowania. Chodzi o każdy rodzaj działalności, który angażuje umysł i ciało. Naukowcy ze Stony Brook University w Nowym Jorku sprawdzili, że skany mózgów par, które są szaleńczo zakochane w sobie po 20 latach małżeństwa i razem coś robią, pokazują taką samą aktywność nerwową jak tych par, które niedawno się zakochały. Podczas wspólnej działalności wytwarza się dopamina, która bierze udział w procesie zakochiwania się. Aby podnieść jej poziom, róbcie ciągle nowe rzeczy razem – przynajmniej raz w tygodniu.

Po prostu to zróbcie

Jeśli czekasz na idealny moment, żeby się kochać, możesz się nie doczekać, a tylko sfrustrować czekaniem. Gdy wydaje ci się, że nie masz ochoty na seks, rozpocznijcie od czułości. Z seksem jest trochę jak z siłownią, mówi Dutton. Trudno ci się wybrać, ale kiedy już to zrobisz, jesteś szczęśliwy. Różnica między siłownią a seksem jest taka, że w tym drugim przypadku nie musisz kupować karnetu.

Niech natura pracuje na waszą korzyść

Badania wskazują, że kobiety są najbardziej atrakcyjne dla mężczyzn i najbardziej czują swoją seksualność podczas owulacji. Około 14 dnia (licząc od pierwszego dnia miesiączki) popęd seksualny osiąga szczyt. Zbadano, że kobiety w tym czasie ubierają się bardziej prowokacyjnie i dwa razy częściej osiągają orgazm. Dutton radzi: Nie musisz mówić mu, że masz owulację – uśmiechnij się, weź za rękę i zaprowadź do łóżka.

Postawcie na różnorodność

Naukowcy odkryli, że większa różnorodność w łóżku oznacza więcej orgazmów. Jedno z badań wykazało, że wśród kobiet, które miały seks „bez fanaberii”, tylko 50 proc. przeżyło orgazm. Satysfakcję przynoszą: dotyk, seks oralny, stymulowanie łechtaczki, wspólne kąpiele, smarowanie ciała balsamami i oliwkami.

Bądźcie realistami

Judy Dutton uważa, że jedną z najważniejszych rzeczy do zapamiętania jest reguła „2-6-2”. Badania pokazują, że na 10 razy: 2 razy są wspaniałe, 6 jest wystarczających, a 2 są takie sobie. – Myślę, że najważniejsze jest to, aby cieszyć się z relacji, jaką masz, a następnie pracować razem, aby zobaczyć, co można jeszcze poprawić – mówi Dutton.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze