Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

123RF.com
14 marca 2012 in Diety by Joanna-Sarniewicz

Co kryją fast foody?

Czego się nie robi dla poprawy wyglądu, smaku czy trwałości... Dodatki do jedzenia, serwowanego nam w restauracjach, mogą przyprawić o dreszcze. I pozbawić apetytu.

Gwóźdź w jogurcie? Karaluch w twarożku? Do takich odkryć przyzwyczaili nas już producenci żywności. Zawsze jednak słyszeliśmy usprawiedliwienia, że to tak się wyjątkowo zdarzyło. Wypadek przy pracy po prostu! Tymczasem teraz serwis Mother Nature Network donosi, co kryją fast foody. I nie jest to dzieło przypadku, a efekt przemyślanego planu.

Na przykład do produkcji ciastek i bułek, w które wkłada się hamburgery, używa się między innymi… sproszkowanych ludzkich włosów. Tak doprawione ciasto jest podobno bardziej elastyczne. Z kolei żeby mięso było apetycznie czerwone, do hamburgerów dodaje się specyficznego barwnika, uzyskiwanego z… wysuszonych, a następnie zmielonych owadów. Innym sposobem na poprawę urody hamburgera jest krzemionka – używana do produkcji ceramiki albo zaprawy murarskiej. A co powiecie o sałatce z celulozą? Albo o frytkach z dimetylopolisiloksanem (pochodna produkcji paliw)?

W dodatku okazuje się, że specjalnie czepiać się nie mamy prawa. Wszystkie te ekstradodatki zgodne są z normami przewidzianymi przez Amerykańską Agencję do spraw Leków i Żywności. Podobno nie szkodzą. Może i nie. Ale jeśli nie jesteś entuzjastą tych „nieszkodzących” przysmaków, omijaj dużym łukiem restauracje typu fast food.


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI