Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Porady na letnie alergie

123rf.com
3 lipca 2017 in Zdrowie by redakcja
Letni to czas intensywnego pylenia roślin. Oto kilka wskazówek dla tych, którym alergia przeszkadza w pracy i realizacji planów.

Sezonowe uczulenie na pyłki roślin często określa się mianem gorączki siennej. Typowe symptomy to: nieżyt nosa, łzawienie oczu, zmiany skórne, lekkie stany podgorączkowe. Ze względu ma mnogość pyłków trudno całkowicie uwolnić się od nich uwolnić, ale można ograniczyć objawy alergii. W jaki sposób?

  • Unikaj otwierania okien w okresie pylenia
  • Wietrz pomieszczenia nocą
  • Zrezygnuj z trzymania w domu roślin doniczkowych
  • Stosuj odpowiednią dietę, co pomoże uniknąć reakcji krzyżowych
  • Stosuj środki, które nie obniżają koncentracji i nie powodują senności

Reakcje krzyżowe najczęściej dotyczą jednej grupy alergenów np. pyłku traw. Alergie wziewne często wchodzą w reakcje krzyżowe z różnymi pokarmami. Jakie pokarmy ograniczyć by nie spowodować reakcji krzyżowej?

  • Ogranicz spożywanie orzechów, jabłek, brzoskwiń i ananasów jeśli jesteś uczulony na pyłki brzozy, olchy i leszczyny
  • Ogranicz posiłki zawierające owoce morza jeśli jesteś uczulony na roztocza kurzu domowego
  • Uważaj na świeże owoce

Warto zaznaczyć, że tylko świeże owoce powodują reakcje miejscowe na błonie śluzowej jamy ustnej. Jeśli jesteś alergikiem i planujesz przyrządzenie potraw zawierających świeże owoce, najpierw je obierz. Największa ilość alergenów występuje właśnie na skórce. Różnice w natężeniu objawów alergii można zauważyć spożywając ten sam owoc o innej odmianie. Dlatego warto obserwować reakcje swojego organizmu po spożyciu posiłku.

na pods. mat.pras.kampanii „Dziecięce marzenia”, Sanofi


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI