1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Modne książki o modzie

Modne książki o modzie

Więcej zdjęć w galerii
Zobacz galerię 5 Zdjęć
Początek roku szkolnego skłania do odwiedzenia biblioteki..lecz tym razem w celu znalezienia naprawdę modnych pozycji literackich.

Z książek o modzie można by stworzyć naprawdę pokaźną kolekcję. Ja przedstawię tylko kilka najnowszych pozycji oraz te, które lubię najbardziej.

Jedną z moich ulubionych serii, jest "Fashion Now", Taschena (są też odpowiedniki o dizajnie, architekturze, sztuce).  To małe kompendia wiedzy o współczesnych projektantach mody, w których można znaleźć dużo informacji oraz zdjęć,. Ta pozycja są to „must have” dla wszystkich wielbicieli mody. A co z  najnowszymi „modnymi” tytułami?!

„Jak czytać modę?” Szybki kurs interpretacji stylów” wydawnictwa Arkady, czy też „Mała, czarna księga stylu” autorstwa Niny Garcia, to wyjątkowo ciekawe tytuły. Obydwie książki wydane są w efektownej i eleganckiej stylistyce – a to jest niezwykle ważne, ponieważ modę przede wszystkim się ogląda. Druga, z wymienionych powyżej, pozycja ma poradnikowy charakter - znana redaktorka mody i jurorka „Runway Project”, radzi jak uporządkować swoją szafę oraz co najważniejsze, jak nie stać się „fashion victim”. Garcia prezentuje tam również najważniejsze trendy i postacie świata mody ostatniego stulecia. Dodatkowego smaku „księdze stylu” dodają ilustracje autorstwa wybitnego kubańskiego malarza, rzeźbiarza i krytyka mody -  Rubena Toledo.

Więcej zdjęć w galerii

Moim zdaniem ważną, choć skierowaną do młodszych czytelniczek, jest również książka „M.O.D.A.”.  W jasny i prosty sposób opisane są w niej najważniejsze trendy w modzie (mój ulubiony tekst to opis ubrań Rei Kawakubo), ale też wyjaśnia pojęcie mody oraz genezę dziś popularnych, a niegdyś niezwykle nowatorskich strojów (mała czarna, spódniczka mini). Książka niby dla dzieci, ale jednak mnie też zaciekawiła (i znowu brawa za wspaniałe ilustracje).

Mój ostatni nabytek do czytania i oglądania, to album o Alexandrze McQueenie „Alexander McQueen. Savage beauty”. Składa się on z niezwykłej,  intrygującej okładki, przekroju projektów mistrza oraz wyjątkowych wywiady. Naprawdę warto.

To oczywiście tylko wycinek mody dostępnej na półkach księgarni. Tych, dla których moda to nie tylko pasja, lecz również sposób na życie zachęcam do zgłębienia tego tematu i poszukania swoich ulubionych „ksiąg wiedzy”.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze