Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
10 czerwca 2015 in Psychologia by Kamila Kubiak

12 kroków do spełnienia marzeń. Krok 8: Konsekwentnie idź do przodu

Podążasz już pełną parą do celu. Masz pierwsze sukcesy i porażki, za sobą. Wiesz, dlaczego wypowiadanie na głos marzenia jest tak ważne w procesie realizowania go. Zapewne doświadczyłaś już, co możesz zyskać dzięki „otwarciu oczu i uszu na otaczający Świat”. Wiesz także jak funkcjonuje Twoje ChouChou. Muszę Cię ostrzec, gdyż właśnie znalazłaś się w bardzo niebezpiecznym momencie. Teraz będzie Cię próbował dopaść konformizm. Jak go rozpoznać?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Zobacz Krok 1: dobrze opracuj cel!, Krok 2: podziel swój cel na etapy!, Krok 3: wizualizacja, Krok 4: zaczynasz działać, Krok 5: Zwycięstwo motywuje, a porażka uczy, Krok 6: Mów głośno i wyraźnie o swoim marzeniu, Krok 7 Wsłuchaj się w to, co mówi Wszechświat

Pojawiający się podczas dążenia do celu konformizm będzie zwodził Cię samozadowoleniem z „mini sukcesu” – czyli coś będzie Ci podpowiadało „tyle już masz, po co się więcej trudzić?”. Najlepszym przykładem tego, czym jest „mini sukces”, będzie przytoczenie marzenia o zgubieniu wagi. Wyobraź sobie, że ciężką pracą udało Ci się zrzucić kilka kilogramów. Jesteś z siebie dumna i właśnie wtedy coś wewnątrz szepcze „och teraz w nagrodę możesz sobie pozwolić na małe co nieco”. Jeśli wsłuchasz się w ten głos, będzie to wielki błąd, gdyż to pierwszy krok na drodze do osiadania na laurach. Przez moment możesz zachłysnąć się swoim „mini sukcesem” i jego pozytywnymi efektami. Jest to jednak tylko chwilowa satysfakcja. Uwierz mi, to ulotne uczucie zadowolenia jest niczym w porównaniu z euforią, jaka dopadnie Cię po zrealizowaniu ostatniego etapu. Co więcej, jeśli nie będziesz kontynuować walki o główny cel, poczucie niespełnienia wróci do Ciebie ze zdwojoną siłą a „mini sukces” stanie się mordercą wszystkiego, co do tej chwili osiągnęłaś, gdyż po pierwszym małym co nieco pojawia się kolejne, w rezultacie oddalając Cię coraz bardziej od upragnionego marzenia.

Tu jednak uaktywnia się Twoja podświadomość, która dzięki pracy jaką do tej pory wykonałaś, nosi w sobie wizję sukcesu. Paulo Coelho w Alchemiku opisuje to tak:

„- Dlaczego mam zatem słuchać serca? Bo nie uciszysz go nigdy. I nawet gdybyś udawał, że nie słyszysz, o czym mówi, nadal będzie biło w twojej piersi i nie przestanie powtarzać tego, co myśli o życiu i o świecie.”

On nazywa to sercem, ja jednak jestem bardziej skłonna powiedzieć, że to podświadomość, która dzięki Twojej ciężkiej pracy wytworzyła w sobie wizję: jak to będzie, gdy już osiągniesz ten prawdziwy sukces. Po to właśnie m.in. na początku realizowania marzeń należy bardzo precyzyjnie zwizualizować swój cel, aby podświadomość mogła stworzyć sobie wizję świata, do którego dążysz i niezmiernie wspierać Cię w dotarciu do niego. A będzie to robiła na różne sposoby… np. pewna posiadaczka ChouChou powiedziała mi kiedyś, iż w momentach, gdy dopada ją zbytnie zadowolenie z „mini sukcesu” uaktywnia się jej tasiemka z marzeniem.

Strony: 1 2 3


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI