Odkryj własny potencjał. Czakra splotu słonecznego

rozwoj wewnetrzny
123rf.com

Jest odpowiedzialna za odwagę, poczucie własnej wartości i osiąganie zamierzonych celów. Jeśli czujesz, że masz z tym trudności, czytaj dalej…
Trzeci ośrodek energetyczny umiejscowiony jest w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Zaopatruje w energię życiową organy jamy brzusznej. Przypomina, że źródło mocy jest w nas, a nie na zewnątrz. Jeśli nasz wewnętrzny ogień pali się wystarczająco silnie, w życiu lubimy wyzwania, osiągamy zamierzone cele i cieszymy się własnym sukcesem. Według wschodniej filozofii dobry kontakt z własnymi czakrami prowadzi do wewnętrznego rozwoju. Co da ci praca z trzecią czakrą? Dostęp do własnego potencjału.

Wewnętrzna moc

Brak świadomości własnej mocy ma swoje korzenie w dzieciństwie. To wówczas budowaliśmy poczucie wartości na podstawie pozytywnych lub negatywnych ocen otoczenia. Uwierzyliśmy w setki nieprawdziwych osądów. Przyjęliśmy je jako prawdę ostateczną tylko dlatego, że wypowiadały je ważne dla nas osoby. Te opinie odzywają się w nas pod postacią głosu Wewnętrznego Krytyka w chwilach, kiedy chcemy podjąć wyzwanie, zakończyć toksyczną relację albo spełniać swoje marzenia. Zamiast korzystać ze swojej odwagi, zaczynamy utożsamiać się ze strachem.

A moc pochodzi z wnętrza. To ogień, który napędza do działania i podejmowania najwłaściwszych dla nas decyzji. To świadomość swojej wartości i wyjątkowości. Bo nie ma na świecie drugiej takiej istoty jak ty. Celem każdego człowieka powinien być ciągły rozwój własnych potencjałów. Tak dobrze jest widzieć efekty swoich działań, tak wspaniale jest odczuwać satysfakcję ze swojej kreatywności!

Czakra niedoczynna

Słaba czakra splotu związana jest z niskim poczuciem własnej wartości, pesymizmem, słabą wolą i uległością. Osoba, u której nie działa ona prawidłowo, kurczowo trzyma się tego, co znane. Nie podejmuje wyzwań, nie stawia sobie długoterminowych celów, lubi życie uporządkowane i stabilne. Najmniejsza zmiana może wywołać u niej lęk. To skutkuje tym, że latami tkwi w toksycznej relacji lub pracy, która zabiera jej energię. Może mieć trudność z odróżnieniem tego, co jest jej wolą, a co wolą drugiego człowieka. Nie potrafi odmawiać i okazywać swojego niezadowolenia, dlatego często bierze na swoje barki więcej, niż zdoła udźwignąć. Przypomina uśpiony wulkan, który pewnego dnia może niespodziewanie wybuchnąć i wprowadzić gwałtowne zmiany. Może mieć trudności z podejmowaniem decyzji i wzięciem odpowiedzialności za swoje wybory. Często wybiera dominujących partnerów, którzy pomagają jej w życiu.

Czakra nadczynna

Zbyt aktywna czakra splotu powoduje brak równowagi emocjonalnej i doświadczanie psychicznego napięcia. Osoba z nadczynną czakrą splotu ma silną potrzebę władzy. Do relacji wprowadza zaborczość, zazdrość i manipulację. Ma tendencje do naruszania granic fizycznych oraz psychicznych. Takiej osobie trudno zrozumieć inną wizję rzeczywistości. Upór i egocentryzm powodują, że bardzo trudno przekonać ją do zmiany zdania. Może podejmować nieprzemyślane decyzje i ryzykowne przedsięwzięcia tylko po to, aby udowodnić swoją siłę i społeczną rangę.

Artykuł pochodzi z archiwum magazynu SENS

ZOBACZ AKTUALNE WYDANIE »