Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

rozwoj wewnetrzny
123rf.com
16 maja 2014 in Psychologia by Dagmara Gmitrzak

Odkryj własny potencjał. Czakra splotu słonecznego

Jest odpowiedzialna za odwagę, poczucie własnej wartości i osiąganie zamierzonych celów. Jeśli czujesz, że masz z tym trudności, czytaj dalej...

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Trzeci ośrodek energetyczny umiejscowiony jest w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Zaopatruje w energię życiową organy jamy brzusznej. Przypomina, że źródło mocy jest w nas, a nie na zewnątrz. Jeśli nasz wewnętrzny ogień pali się wystarczająco silnie, w życiu lubimy wyzwania, osiągamy zamierzone cele i cieszymy się własnym sukcesem. Według wschodniej filozofii dobry kontakt z własnymi czakrami prowadzi do wewnętrznego rozwoju. Co da ci praca z trzecią czakrą? Dostęp do własnego potencjału.

Wewnętrzna moc

Brak świadomości własnej mocy ma swoje korzenie w dzieciństwie. To wówczas budowaliśmy poczucie wartości na podstawie pozytywnych lub negatywnych ocen otoczenia. Uwierzyliśmy w setki nieprawdziwych osądów. Przyjęliśmy je jako prawdę ostateczną tylko dlatego, że wypowiadały je ważne dla nas osoby. Te opinie odzywają się w nas pod postacią głosu Wewnętrznego Krytyka w chwilach, kiedy chcemy podjąć wyzwanie, zakończyć toksyczną relację albo spełniać swoje marzenia. Zamiast korzystać ze swojej odwagi, zaczynamy utożsamiać się ze strachem.

A moc pochodzi z wnętrza. To ogień, który napędza do działania i podejmowania najwłaściwszych dla nas decyzji. To świadomość swojej wartości i wyjątkowości. Bo nie ma na świecie drugiej takiej istoty jak ty. Celem każdego człowieka powinien być ciągły rozwój własnych potencjałów. Tak dobrze jest widzieć efekty swoich działań, tak wspaniale jest odczuwać satysfakcję ze swojej kreatywności!

Czakra niedoczynna

Słaba czakra splotu związana jest z niskim poczuciem własnej wartości, pesymizmem, słabą wolą i uległością. Osoba, u której nie działa ona prawidłowo, kurczowo trzyma się tego, co znane. Nie podejmuje wyzwań, nie stawia sobie długoterminowych celów, lubi życie uporządkowane i stabilne. Najmniejsza zmiana może wywołać u niej lęk. To skutkuje tym, że latami tkwi w toksycznej relacji lub pracy, która zabiera jej energię. Może mieć trudność z odróżnieniem tego, co jest jej wolą, a co wolą drugiego człowieka. Nie potrafi odmawiać i okazywać swojego niezadowolenia, dlatego często bierze na swoje barki więcej, niż zdoła udźwignąć. Przypomina uśpiony wulkan, który pewnego dnia może niespodziewanie wybuchnąć i wprowadzić gwałtowne zmiany. Może mieć trudności z podejmowaniem decyzji i wzięciem odpowiedzialności za swoje wybory. Często wybiera dominujących partnerów, którzy pomagają jej w życiu.

Czakra nadczynna

Zbyt aktywna czakra splotu powoduje brak równowagi emocjonalnej i doświadczanie psychicznego napięcia. Osoba z nadczynną czakrą splotu ma silną potrzebę władzy. Do relacji wprowadza zaborczość, zazdrość i manipulację. Ma tendencje do naruszania granic fizycznych oraz psychicznych. Takiej osobie trudno zrozumieć inną wizję rzeczywistości. Upór i egocentryzm powodują, że bardzo trudno przekonać ją do zmiany zdania. Może podejmować nieprzemyślane decyzje i ryzykowne przedsięwzięcia tylko po to, aby udowodnić swoją siłę i społeczną rangę.

Strony: 1 2


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI