fbpx

Jak zakończyć toksyczny związek

toksyczny zwiazek
123rf.com

Trwasz w relacji, która opiera się głównie na sporadycznym seksie i nieregularnych randkach, ale trudno ci odmówić spotkania z kimś, kto ci się podoba i jednocześnie daje ci seksualne spełnienie, choć nic więcej. Przykro ci to przyznać, ale tak naprawdę coraz mocniej tkwisz w toksycznym związku. Jak go zakończyć?
Przede wszystkim zastanów się, dlaczego spotykasz się właśnie z tym mężczyzną. Podoba ci się? Jest przystojny, mądry, dowcipny? Należy do części towarzystwa, z którym się spotykasz? Pochlebia ci, że taki facet sypia właśnie z tobą? Zastanów się dobrze, bo w uczciwej odpowiedzi znajdziesz klucz to swojego wyzwolenia z toksycznego związku.

A teraz kolejne pytanie: dlaczego wasza relacja opiera się jedynie na sporadycznym seksie, skoro ty się dobrze z tym nie czujesz? Czy taki jest warunek spotkań? Czy po prostu ten mężczyzna nie chce się bardziej angażować? A może okazuje się, że poza seksem niewiele was łączy – jesteście z różnych światów, macie inne zainteresowania, inne potrzeby i system wartości? Może nie można tej relacji pogłębić?

Na czym zależy ci w związku? Czy na równej relacji opartej na zaufaniu, czułości i poczuciu bezpieczeństwa? Czy jesteś na etapie, że zależy ci tylko na fizycznej satysfakcji? Ale jak długo może potrwać takie ograniczenie swoich potrzeb – czy myślałaś o tym?

Jak się czujesz po każdej takiej randce? Czy dopada cię smutek i poczucie beznadziejności sytuacji? Czy może przez chwilę łudzisz się, że ten toksyczny związek zmieni się w dojrzałą relację? Może dlatego w nim tkwisz? Bo wierzysz, że przekonasz tego mężczyznę do tego, by spojrzał na ciebie jak na kogoś więcej niż jedynie partnerkę do sporadycznego seksu?

Wyobraź sobie sytuację, że kończysz tę relację. Nie dzwonisz z propozycją spotkania, ani nie odbierasz od niego telefonów. Nie pojawiasz się też przez jakiś czas na spotkaniach swoich znajomych, na których i on bywa. Czy on zaczyna natarczywiej domagać się spotkań? A może zauważysz, że łatwo odpuszcza? Czy brak ci czegoś z jego strony, oprócz seksu? A może utożsamiałaś z tą relacją takie pozytywy, jak czułość, poczucie bezpieczeństwa, satysfakcja i tego ci właśnie brakuje?

Pomyśl teraz na brakami: czego nie daje ci ten partner? A na czym ci zależy? Czy możesz osiągnąć to w tym związku, czy też wiesz dobrze, że to niemożliwe, ale jednak trwasz w nim bo brak ci innej perspektywy?

Wyobraź sobie życie bez tego mężczyzny. Jaka jesteś bez niego? Czy cierpisz, czy pojawiają się nowe możliwości, nowe aktywności, nowe znajomości i radości? Może ten partner jest tylko substytutem tego, co tak naprawdę sama możesz sobie dać: atrakcyjnie spędzanego czasu wolnego, bezpieczeństwa i czułości.

Jeśli czujesz, że po każdym spotkaniu z wybrankiem czujesz się jedynie gorzej, zdobądź się na rozmowę z nim i zakończ tę relację. Albo zerwij ją bez słowa – zrób tak jak ci wygodniej, lub jak zasługuje ta relacja. Nie poświęcaj jej więcej uwagi niż ma to sens. Umów się na spotkanie z zaufaną przyjaciółką i opowiedz jej, przez co przechodzisz. Wesprze cię w twojej decyzji.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze