„Zorka, dziewczynka z gwiazd”. Wspaniały spektakl muzyczny dla dzieci

„Zorka Dziewczynka z Gwiazd”, mat.pras.

Już w najbliższy weekend Studio Koncertowe im.
Witolda Lutosławskiego w Warszawie zaprasza na dwa spektakle pt. „Narodziny świata”. W roli tytułowej Zorki zadebiutuje Barbara Kurdej-Szatan. Będzie jej towarzyszyć m.in. Kasia Stankiewicz.

Skąd się wzięła Zorka? Dziewczynka z Gwiazd jest urocza, delikatna, z burzą śnieżnobiałych dredów na dziecięcej główce. A w kieszeniach ma okruszki gwiezdnego pyłu, bo właśnie spadła z nieba na mrugającej gwiazdce. Teraz czeka na inna dzieci, aby móc przyjrzeć im się z bliska. A może nawet… zaprzyjaźnić z nimi?

fot.Magdalena Głowacka/mat. pras. Zorka

Uczestników spektaklu czeka niezwykła wędrówka poprzez najpiękniejsze mity, baśnie i legendy. Towarzyszyć im będzie Zorka, Dziewczynka z Gwiazd oraz przepiękna muzyka: klasyczna, którą stworzyli najwięksi mistrzowie wszech czasów: Bach, Verdi, Haendel, Mozart, i etniczna.

Muzyczne spotkania poprowadzi Katarzyna Stoparczyk, znana z Trójkowej audycji „Dzieci wiedzą lepiej”. Organizatorem spektakli jest Agencja Muzyczna Polskiego Radia.

„Zorka Dziewczynka z Gwiazd”, 22 i 23 listopada, godz. 11.00, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego ul. Modzelewskiego 59 , 00-977 Warszawa.