1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. Prawidłowe dbanie o świeży oddech – fakty i mity

Prawidłowe dbanie o świeży oddech – fakty i mity

Używanie odpowiedniego płynu do płukania jamy ustnej pomaga w usunięciu bakterii gromadzących się w płytce nazębnej, na dziąsłach oraz języku. Aby proces dbania o higienę mógł przynieść pożądane efekty, warto decydować się na tę czynność dwa razy dziennie i używać sprawdzonych produktów, rekomendowanych przez specjalistów. Zyskujemy wówczas pewność, że nasz oddech pozostanie świeży na długi czas.

Osoby, którym zależy na świeżym oddechu, powinny postępować zgodnie z tymi rekomendacjami, regularnie szczotkować zęby, płukać jamę ustną, a także używać nici dentystycznej. Nie można także zapominać o regularnych kontrolach w gabinecie dentystycznym.

Bakterie - wrogowie świeżego oddechu

Sukcesywne i skuteczne usuwanie bakterii z jamy ustnej pomoże w poradzeniu sobie z problemem suchości w jamie ustnej, przebarwieniami zębów, zapaleniem dziąseł i, oczywiście, nieświeżym oddechem. Nie możemy dziwić się, że nasz oddech często staje się przykry, jeśli niewystarczająco dbamy o codzienną higienę lub używamy nieodpowiednich środków czyszczących.

Szczotkowanie oraz płukanie należy wykonywać co najmniej dwa razy w ciągu dnia – po przebudzeniu oraz przed snem. Wskazane jest także zachowanie higieny po posiłkach, aby jak najszybciej usunąć ze szczelin międzyzębowych resztki jedzenia.

Jakość płynu ma znaczenie

Dbanie o świeży oddech powinno skupiać się na używaniu sprawdzonych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb płynów do płukania jamy ustnej, dostarczanych przez najlepszych producentów (np. ). Użycie takiego produktu ochroni nas przez 12 godzin i spowoduje, że nasz oddech będzie świeższy i przyjemniejszy. Jeśli zastosujemy go zgodnie z zaleceniami, w ciągu minimum 30 sekund pozbędziemy się bakterii gromadzących się w jamie ustnej przez cały dzień i noc.

Nie powinniśmy oszczędzać na środkach do pielęgnacji i na pewno wskazane jest wybieranie płynów do płukania czy past do zębów z najwyższej półki. Zyskujemy wtedy gwarancję, że środki te zostały odpowiednio sprawdzone i poddane szczegółowym badaniom klinicznym, które mają za zadanie wyselekcjonować produkty spełniające najwyższe normy jakościowe.

Dobór odpowiednich środków myjących i pielęgnujących jamę ustną powinien zostać poprzedzony dokładną analizą produktów dostępnych na rynku. Jeśli staramy się regularnie dbać o świeży oddech, zdrowie zębów i chcemy stosować profilaktykę chorób dziąseł, na pewno wybierzemy produkty certyfikowane i spotykające się z uznaniem nie tylko specjalistów, ale także innych użytkowników.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze