fbpx

9 męskich kłamstw

męskie kłamstwa
123rf.com

Oto 9 najczęstszych kłamstw, jakie mężczyźni mówią kobietom, a one najczęściej im wierzą. Nie warto.
1. „Kochanie, nie wiem, dlaczego szef chce, żebym zostawał po godzinach”. Byłaś z mężczyzną przez jakiś czas i nie musiał pracować do nocy, w piątkowe wieczory i weekendy. Jeśli on obiecuje, że sytuacja nie potrwa długo, a jednak trwa, bądź czujna. Zwłaszcza, jeśli do tej pory jego harmonogram pracy był dość przewidywalny. Zbadaj, dlaczego on najprawdopodobniej wycofuje się z relacji.

2. „Kochanie, mam dwa telefony komórkowe, bo jeden jest dla przyjaciół drugi dla spraw służbowych”. Tak może być, ale jeśli on tego drugiego telefonu raczej przy tobie nie używa do rozmów z kolegami z pracy, ten drugi jest dla drugiej kobiety.

3. „Kochanie, spędzam sporo czasu z Kasią, bo to mój najlepszy przyjaciel”. Sama, czytając te słowa, czujesz, że to podejrzane, prawda? Zwłaszcza kiedy Kasia owiana jest tajemnicą albo jej imię jest podejrzanie często na jego ustach.

4. „Kochanie, nie chodzi mi tylko o seks, ale właśnie teraz tak bardzo ciebie pragnę”. I tak zdarza się regularnie, a potem on znika do następnego razu, kiedy znowu jest akurat bardzo spragniony twoich wdzięków. I zazwyczaj nie interesuje go, co u ciebie w pracy, w twoim sercu, życiu. Rzadko się z tobą kontaktuje w sprawach innych niż łóżkowe.

5. „Kochanie, nie wiem, kim jest ta kobieta, która do mnie wydzwania.” On wie. Przyciśnięty do muru, może zeznać, że poznał ją przypadkowo na jakiejś imprezie i ona się do niego przyczepiła i on zupełnie nie wie, skąd ma jego numer telefonu. To dziecinne tłumaczenia.

6. „Kochanie, wcale nie przestałem cię kochać, tylko jestem ostatnio zmęczony.” A tak naprawdę stał się niedostępny i powściągliwy w okazywaniu uczuć. To sytuacja, którą warto głębiej wyjaśnić. Kiedy mężczyzna w ten sposób się zachowuje, nie zapewniaj go o swoich uczuciach, tylko sama nieznacznie wycofaj swoje emocje. Jeśli nie zbliży się ponownie, oznacza to, że problem jest poważniejszy.

7. „Kochanie, oczywiście, że się kiedyś z tobą ożenię”. Słowo „kiedyś” wskazuje, że nie wiadomo kiedy, czyli najprawdopodobniej nigdy. Rozważ, czy ty rzeczywiście chcesz akurat z nim wziąć ślub, skoro on na to wcale nie ma ochoty.

8. „Kochanie, odejdę od żony, kiedy spłacimy kredyt”. Albo, gdy dzieci podrosną, albo po wakacjach, albo gdy mama wyzdrowieje. Statystyki pokazuje, że mężowie niezwykle rzadko odchodzą od żony do kochanki.

9. „Kochanie, przecież wiesz, że cię kocham.”. Mówi tak wówczas, gdy tak naprawdę nie ma go w relacji, a ty chcesz go przyciągnąć do siebie. Albo mówi tak zamiast po prostu „kocham cię”. W ten sposób oddaje odpowiedzialność za wyrażanie swoich uczuć drugiej stronie. To oznacza, że nie podejmuje ryzyka uczuciowego w związku.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze