Czego boją się kobiety i mężczyźni?

123rf.com

Kiedy rozmawiamy o poszukiwaniu partnera, o pierwszych i kolejnych randkach, mam czasem wrażenie, że przypominają one bieg z przeszkodami. Bardzo łatwo się potknąć już na starcie, a i potem okazji do wpadek nie brakuje.
Portal sympatia.pl zebrał opinie czytelników na pytanie. „Czego się boimy i dlaczego randki bywają takie stresujące?”. Wyszły z tego proste ale skuteczne sposoby na to jak poradzić sobie w stresujących sytuacjach.

Byłam dla niego powietrzem

– Kiedy idę na randkę, boję się, że nie zrobię na chłopaku wrażenia – zdradza Małgosia. – Kiedyś byłam na takiej koszmarnej randce. Umówiliśmy się w kawiarni. On traktował mnie jak powietrze, ale za to gapił się na wszystkie atrakcyjne dziewczyny dookoła.

Ja: Co zrobiłaś Małgosiu?
Małgosia: No właśnie nic nie zrobiłam. Przez całą godzinę znosiłam jego grubiaństwo.

Ja: Co było tego powodem?
Małgosia – Czułam się zażenowana, ale nie chciałam tak wstać i wyjść.

Ja: Dlaczego?
Małgosia: No, bo to by było nieuprzejme.

Ja: Rozumiem, że ten chłopak był uprzejmy?
Małgosia: Nie był. No tak… Dlaczego ja właściwie nie wyszłam?

Kiedy spotykamy się po raz pierwszy, wynik jest równie niepewny jak gra na loterii. Obustronna uprzejmość i szacunek jest niezbędnym warunkiem, aby dwie strony czuły się dobrze, nawet kiedy nie zaiskrzy. Czasem jednak osoba z natury lepiej wychowana znosi czyjś brak dobrych manier. Wiecie co? W takiej sytuacji jak opisana przez Małgosię należy po prostu zapłacić za kawę, podziękować za towarzystwo i czym prędzej wyjść. Nie warto też brać zaistniałej sytuacji do siebie i zastanawiać się potem, co było nie tak.

Otrzymujesz tę wiadomość ponieważ Twój adres został zapisany w naszej bazie osób zainteresowanych informacjami z Wydawnictwa Zwierciadło. aby nie otrzymywać wiadomości z grupy mailingowej Zwierciadlo.pl, wypisz się z niej, odwiedzając ten link